سله شکنی مزرعه زعفران

سله شکنی مزرعه زعفران

بدون دیدگاه

واژه سله به چه معناست؟ بعد از آبیاری سطح خاک خشک، سپس سفت میشود. سفتی خاک در کشاورزی با اصطلاح سله بستن یاد میشود. این اتفاق در زمین هایی که مواد آلی کم و خاک سنگین دارند رخ میدهد. سله امکان رشد گیاه را کم میکند؛ زیرا باعث می شود گیاه نتواند از خاک به بیرون سر بزند بنابراین برای رشد راحت گیاهان اقدام به از بین بردن سله ها میکنیم.

سله شکنی چیست؟ برای نرم شدن بافت خاک و بهبود روند رشد گیاه لازم است سله های خاک را بشکنیم. برای بهتر شدن روند رشد گیاه و بالا رفتن راندمان کاری سله شکنی امری ضروری می باشد. همچنین عمل سله شکنی به برودت هوا و جذب اکسیژن از طریق ریشه کمک رسانی میکند.

در مزارع کوچک سله شکنی با استفاده از ابزار هایی مانند داس دستی و یا کج بیل صورت می گیرد، ولی در مزارع بزرگ از کلتیواتور برای سله شکنی استفاده می کنند و به راحتی سطح خاک را تراشیده و نرم میکنند.

سله شکنی مزرعه زعفران

زعفران هم مانند بیشتر گیاهان برای سهولت در رشد نیاز به سله شکنی دارد، بعد از آبیاری اول و بهد از گاورو شدن، زمین نیازمند سله شکنی است. سله شکنی را باید به عمق 5 تا 8 سانتی متر به طوری که پیاز ها آسیب نبینند، انجام دهید. بهتر است بعد از آبیاری اسفند ماه نیز، عمل سله شکنی انجام شود.

درباره آبیاری مزرعه زعفران را بخوانید.

سله شکنی برای نرم شدن سطح خاک بسیار مفید است و سبب می شود تا گل ها راحت تر از زمین خارج شوند. چنانچه سله شکنی به تعویق بیفتد جوانه های گل خود را به سطح خاک رسانده و سله شکنی موجب قطع آنها خواهد شد و محصول نهایی شما از بین می رود.

برای دریافت مشاوره رایگان کاشت تا فروش زعفران می توانید با دهکده موفقیت تماس بگیرید.

“دهکده همراه موفقیت شماست”

 

مدیر سایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.