۰۹۳۰۲۹۹۹۷۶۸-٠٢٦٩١٣٠١٣٥٠دهکده موفقیت گشتا

آشنایی با اندام های مختلف زعفران

برای اینکه بتونین یک گیاه رو به خوبی پرورش بدین لازمه که اندام های مختلف اندام آن را به خوبی بشناسید. توی این مقاله قصد داریم شما را با اندام های مختلف زعفران آشنا کنیم.

 

 گیاه زعفران از چه اندام هایی تشکیل شده ؟

زعفران مانند هر گیاه دیگری از اندام ها و قسمتهای مختلفی تشکیل شده است. که از انتها به ابتدا به بررسی اندام های مختلف زعفران میپردازیم:

  ریشه (root):

 قسمت اعظمی از تغذیه پیاز زعفران به عهده ریشه است. پیاز زعفران از طریق ریشه مواد ریز مغذی و مواد آلی را از خاک جذب کرده و در اختیار اندامهای گیاه قرار می دهد. هرچه طول ریشه پیاز زعفران بزرگتر و بلند تر باشد، پیاز مواد بیشتری را جذب کرده و به واسطه تغذیه بهتر از نظر وزن و اندازه درشت تر خواهد شد.

  پیاز زعفران(crom):

زعفران کارها، از پیاز زعفران با عنوان “بنه” یاد می کنند. طول پیاز زعفران ۳ تا ۵ سانتیمتر است و دارای پوشینه های قهوه ای جهت حفاظت پیاز زعفران می باشد. پیاز زعفران عقیم است و از پیاز مادر، پیاز های دختر (cromel) تکثیر می شوند. 

برای تکثیر پیاز زعفران، جوانه هایی بر روی پیاز اولیه که به آن پیاز مادر می گویند، ظاهر می شود. این جوانه ها رشد می کنند و پیازهای کوچک و جدیدی را ایجاد می کنند که پیاز دختری گفته می شود.

 بعد از رشد کامل پیازهای دختری، فقط یک طوقه از پیاز مادر باقی می ماند. در این مرحله می توان پیازهای دختری را از هم جدا نمود و کشت کرد. همچنین تکثیر پیاز زعفران علاوه بر فروش زعفران یک شیوه درامدزایی هم هست. شما میتوانید با استفاده از فرمول های کودی پیاز زعفرانتان را تکثیر کنید.

میدونی درآمد کشت زعفران در سال چقدره؟ درآمد کشت زعفران درهزار متر و یک هکتار

        نکته! 

برای انجام خریدایمن تر، در دهکده موفقیت مقاله ای برای تشخیص پیاز زعفران مرغوب برای کشت آماده کردیم، حتما به آن سر بزنید.

  برگ(leaves) :

 یک پیاز زعفران، شش تا نه برگ دارد. برگ های پیاز زعفران در دسته برگهای سوزنی شکل قرار می گیرندو به رنگ سبز هستندو شباهت زیادی به علف های بلند دارند. طول این برگ ها گاهی به ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر هم می رسد. هرچه ریشه در تقویت پیاز بهتر عمل کند، اندازه برگ‌ها نیز بلندتر خواهد بود.

کلاله قسمت تجاری گل زعفران است.
گل زعفران از دو بخش کلاله و پرچم تشکیل شده است.

  مادگی(pistil) :

قسمت مرکزی گل که شامل تخمدان های غده ای شکل است، مادگی نام دارد. مادگی زعفران نقش رحم در بدن مادر را ایفا می کند. خامه و کلاله زعفران از مادگی رشد کرده و از آن بیرون می آید.

  گل و گلبرگ(petals) :

هر پیاز زعفران ۱ تا ۳ گل به رنگ بنفش می دهد و هر گل دارای ۶ تا ۹ گلبرگ است. طول عمر گلهای زعفران بسیار کم است و در شرایط مساعد دمایی حداکثر ۳ تا ۴ روز تازگی خواهند داشت.

  پرچم(stamen/etamines):

 قسمت زرد رنگی که، در وسط گل می‌روید و در کنار کلاله است. از پرچم اصولاً در صنعت رنگرزی استفاده می شود، یا برای استفاده از رنگ زرد در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

راستی ما یک مقاله در مورد خواص پرچم و کاربردش داریم، میتونین ازش برای اطلاعات بیشتر استفاده کنید.

  کلاله(stigmate)  :

کلاله از دو بخش قرمز و سفید چسبیده به یکدیگر به وجود آمده است.

قسمتی از گل زعفران که قرمز رنگ است، مردم به عنوان زعفران از آن یاد میکنند; قسمت تجاری گیاه زعفران کلاله است. کلاله به رنگ قرمز به طول ۲۳ سانتیمتر می‌روید. هر کلاله سه شاخه دارد و در موارد نادر کلاله هایی با ۴ یا ۵ شاخه هم‌ دیده می‌شود.

بخش سفید رنگ دقیقا خواص بخش قرمز کلاله را دارد ولی رنگ آن سفید است، به ریشه زعفران معروف است و خواص فوق العاده ای دارد. ما در دهکده موفقیت یک مقاله در مورد خواص بی نظیرریشه خوراکی زعفران داریم که میتوانید آن را مطالعه کنید.

به علاوه می توانیدبرای خرید ریشه زعفران از سایت دهکده موفقیت اقدام کنید.

باتوجه به اینکه زعفران تقلبی در بازار به شدت زیاد شده، پیشنهادم بهتون استفاده از زعفران با کیفیت دهکده موفقیت و لذت بردن از عطر و بوی آن هست.

برای دریافت مشاوره رایگان از راه های ارتباطی ما استفاده کنید. تماس    واتس اپ

 نظرت در مورد مقاله چی بود؟ براتون مفید بوده ؟ بهمون بگید و کمکون کنید تا مقاله ها رو بهتر و جامع تر کنیم.

نظر دهید

پاسخ دهید

دهکده موفقیت گشتا
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
باز کردن چت
واتس اَپ دهکده
میتونیم کمکتون کنیم؟