خرید کود زعفران ( کود تخصصی برای تمامی مراحل گلدهی و رشد زعفران )

خرید کود زعفران :

 • تهیه کودها مطابق نیاز مزرعه شما

کودهای آبیاری در دو مرحله 
کودهای محلول پاشی در سه مرحله 

 • مشاوره خرید کود مخصوص زعفران
 • مشاوره خرید بهترین کود برای افزایش گلدهی زعفران
 • پشتیبانی بعد از خرید

برای خرید کود مخصوص زعفران بر روی یکی شماره های زیر کلیک کنید و با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

تخفیف 10 درصدی بر روی تمامی کودهای زعفران 

02691301350

09302999768

 

اگر قصد خرید کود زعفران و ارائه برنامه کودی را دارید با مشاوران ما تماس بگیرید. بر روی هر یک از شماره های زیر کلیک کنید تا مستقیما با مشاوران صحبت کنید.
پکیج کودی گلدان و متراژ 10 تا 25
شروع قیمت از : 99.000تومان
پکیج کامل مناسب 100 تا 500 متر
شروع قیمت از : 600.000 تومان
پکیج کامل

از 1000 متر تا یک هکتار

شروع قیمت از : 3.159.000
پکیج کامل از کودهای تخصصی + مشاوره

از 1000 متر تا یک هکتار

کود آبیاری اول / مهرماه

از 1000 متر تا یک هکتار

شروع قیمت از : 1.100.000
آبیاری دوم / آبان ماه

از 1000 متر تا یک هکتار

شروع قیمت از :1.470.000
پکیج محلول پاشی اول

از 1000 متر تا یک هکتار

شروع قیمت از : 1.080.000
پکیج محلول پاشی دوم

از 1000 متر تا یک هکتار

شروع قیمت از : 1.210.000
پکیج محلول پاشی سوم

از 1000 متر تا یک هکتار

شروع قیمت از : 1.310.000
چرا از دهکده کود زعفران بخرم؟
برنامه کودی رایگان

با خرید پکیج های کود زعفران، برنامه ی کودی دریافت می کنید که تمام مراحل کوددهی را با خیال راحت می توانید انجام دهید.

تضمن اصالت

پکیج های کودی با تضمین اصالت و کیفیت به فروش می رسند. کودهای زعفران با کمترین ناخالصی تولید و بسته بندی شده و با بالاترین کیفیت به دست شما می رسد.

کودهای اختصاصی زعفران

تمامی پکیج های کودی دهکده موفقیت بر طبق اصول علمی و عناصر مورد نیاز پیاز زعفران انتخاب شده اند و اختصاصی برای کشت زعفران می باشند.

خرید به صرفه

پکیج های کود زعفران براساس سطح زیر کشت و مقدار پیاز زعفران بسته بندی شده اند تا از صرف هزینه های بیهوده برای خرید کود بیش از مقدار مورد نیاز جلوگیری شود.

تضمین افزایش برداشت

مشاوران ما تضمین می کنند که با استفاده درست و به موقع از این کودها و رعایت اصول کشت قطعا افزایش چشمگیری در برداشت زعفران از مزرعه خود خواهید دید.

پشتیبانی بعد از خرید

بعد از خرید پکیج های کود زعفران می توانید از پشتیبانی و راهنمایی های مشاوران دهکده موفقیت استفاده کنید. پشتیبانان ما در تمامی مراحل کوددهی شما را یاری خواهند داد.

چرا خرید کود زعفران مهم است؟

زعفران یک گیاه یک‌ساله است که با تکثیر در هر سال به زاد و ولد ادامه می‌دهد؛ پیاز زعفران بعد از کاشته شدن در یک زمین زراعی تا هفت سال گلدهی دارد. موفقیت در تولید زعفران و تداوم سودآوری سالانه در صورتی ممکن است که حفظ غنی‌بودن و بارور سازی خاک در برنامه کاری و نگهداری مزرعه ما در اولویت ما قرار گیرد. برای تحقق این امر حداقل شش مرحله کوددهی زعفران جهت تقویت زمین، تکثیر و وزن‌گیری پیاز زعفران و افزایش گلدهی موردنیاز است.

برای اینکه بتوانید مدیریت تغذیه‌ای خوبی در مزرعه زعفران خود داشته باشید کوددهی خود را به چند بخش تقسیم کنید:

توجه داشته باشید که صرفاً خرید کود و انجام کوددهی (حتی برندهای شناخته شده و معتبر) به مزرعه ما کمک نمی‌کند. تشخیص درست نیازهای خاک و در نتیجه تجویز درست فرمول و برنامه کودی و استفاده از کودها در زمان مناسب سه عامل مهم در تجویز درست و استفاده در زمان درست از فاکتورهای مهمی است که غالباً به آن توجهی نمی‌شود، تجویز درست از تشخیص درست نشات می‌گیرد و برای تشخیص نیاز به بررسی مزرعه شما صورت می‌گیرد.

جواب به این سؤال که هر مزرعه به چه میزان و به چه فرمولاسیون کودی – عناصر ضروری احتیاج دارد؟

پاسخ این سوال باتوجه‌به پیشینه‌ی مصرف کود در سال‌های گذشته، میزان باروری زمین و وضعیت ریشه‌دهی و گلدهی پیاز زعفران، سن مزرعه و… داده خواهد شد.

دهکده موفقیت برای افرادی که نیاز به مشاوره تخصصی برای تجویز یا گرفتن برنامه کودی مزرعه زعفران خود دارند این امکان را فراهم کرده است که با توجه به نمونه آزمایش خاک و پیشینه‌ی کودی مزرعه خود خرید کود زعفران را انجام دهند. برای دریافت مشاوره فرم ارزیابی زمین زعفران را تکمیل نمایید.

 

زمان مناسب برای استفاده از کودها

  جدول ذیل یک برنامه کلی است و در شرایطی در نظر گرفته شده که زمین کمبود عناصر غذایی نداشته باشد. برنامه کودی زعفران شامل 6 مرحله کوددهی می‌شود که سه مرحله همراه با آبیاری و سه مرحله محلول‌پاشی است. این برنامه کودی به شما کمک می‌کند تشخیص دهید بهتر است از چه عناصری در چه زمانی استفاده کنید.

 

کدام کود زعفران برای گلدهی بیشتر استفاده میشود؟

برنامه کودی افزایش گلدهی زعفران از اولین مرحله‌ی آبیاری زعفران یعنی گلاب آغاز می‌شود. استفاده از کودهای پتاسه در این مرحله به وزن‌دهی کلاله و افزایش گلدهی زعفران تا حدود کمک می‌کند، برای جذب بهتر کودهای حاوی پتاس همراه آن درصدی از کودهای نیتروژن‌دار البته با توجه به وضعیت خاک استفاده می‌کنند.

نکته! استفاده از نیتروژن در این مرحله حتماً باید در تعادل با سایر عناصر و شرایط خاک باشد، زیرا افزایش نیتروژن خاک می‌تواند موجب رشد رویشی – برگ‌دهی قبل از گلدهی زعفران شود.

اگر با فیزیولوژی و گیاهشناسی پیاز زعفران آشنا باشید پی میبرید که فرایند گلسازی-تشکیل جام گل در پیاز زعفران اواخر تابستان به اتمام میرسد و در واقع در اول فصل با تحریک مناسب دمایی و ترشح هورمونی ترکیبات از پیش تشکیل شده فعال شده و گلدهی آغاز می‌شود. بنه های با بنیه خوب حتی اگر پیاز زعفران در خارج از خاک باشد و بدون ابیاری  بماند اول فصل گل میدهد. پس در نتیجه کودی برای افزایش گلدهی وجود ندارد که بتواند آنی و فوری باعث افزایش گلدهی شود.

کودهای همچون سافرون پاور و سافرون مجیک که تبلیغات متعددی برای انها میشود ترکیبی از چند عنصر کودی میباشد که خود زعفرانکاران هم میتوانند به آنها دست یابند. البته این کود های برای تمام مزارع مناسب نیستند و میتوانند اثر منفی هم داشته باشند.

 

کود مخصوص زعفران در مراحل مختلف 

  — کود برای گلاب-اب اول زعفران

  این کود پیش از گلدهی با ظاهر شدن تیج های زعفران داده می‌شود. همانطور که از اسم این مرحله مشخص است در این آبیاری با استفاده از کودهای مخصوص سعی می‌کنیم گلدهی و وزن کلاله‌ها را بیشتر کنیم. در این مرحله کودهای حاوی پتاسیم است که در بسیاری از برنامه‌ها تجویز می‌شود مگر آنکه به دلیل وجود شرایطی ویژه مثل ازدیاد یا مسمویت در زمین از آن پرهیز کند.

  پتاسیم موجب مقاومت گیاه در برابر تنش‌های زنده و غیر زنده، شامل سرمازدگی، کم آبی، بیماری یا آفت می‌شود.

  در بعضی برنامه‌های کودی زعفران بسته به شرایط مزرعه کود گوگرد – پایه پتاس نیز به‌عنوان کود اولین آبیاری تجویز می‌شود. استفاده از کود گوگرد در مزرعه زعفران با توجه به بررسی خاک و نظر مشاور فوایدی دارد که در ذیل اشاره شده است :

  —  کود برای آبیاری دوم زعفران

  بعد از اتمام گلدهی پیاز زعفران وارد فاز بعدی زندگی خود رشد رویشی و زایشی می‌شود. برای آنکه تکثیر بهتر انجام شود و بنه‌های مادری مرحله‌ی زایشی را با موفقیت پشت سر بگذارند نیاز به تامین مواد غذایی از طریق کوددهی می‌باشد این مرحله کودی به کود زاج آب زعفران معروف است.

  این کود با تاثیری که بر پیاز زعفران می‌گذارد موجب می‌شود پیازهای دختری متولد شده به اندازه‌ی کافی مواد غذایی ذخیره برای رشد داشته باشند و به این ترتیب گلدهی سال بعد به خوبی انجام شود. آبیاری دوم یک نوع آینده‌نگری برای بهبود کیفیت مزرعه می‌باشد.

  در کود زاج اب زعفران هدف دیگری هم وجود دارد. افزایش رشد رویشی برگ‌ها در آبیاری دوم زعفران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بخش قابل توجهی از تغذیه پیازهای دختری به وسیله کودهای محلول‌پاشی که از طریق برگ جذب می‌شوند، تامین می‌شود.

— کود مناسب محلول پاشی اول

  اولین نوبت تغذیه پیازهای دختری در این مرحله تامین شود. در این نوبت به اهدافی مثل وزن گیری اولیه بنه دختری، جلوگیری از تنش‌های دمایی و محیطی مثل بیماری‌ها توجه می‌شود. از بهترین کودهای پیشنهادی در این مرحله، البته با در نظر گرفتن شرایط نرمال، سیلیکات پتاسیم، آمینو اسیدها به همراه استفاده از عناصر ریزمغذی می‌باشد.

  — کود مناسب محلول پاشی دوم و سوم

  هدف این محلول پاشی نیز همانند مرحله اول در ابتدا تغذیه پیازهای تازه به وجود آورده می‌باشد و در مرحله‌ی بعدی افزایش مقاومت آنها در برابر سرمازدگی و همچنین جلوگیری از یخ‌زدگی پیاز و همچنین اسیب تنش‌های مختلف می‌باشد. فایده‌ی دیگری که این مرحله دارد افزایش بنیه و بالا بردن احتمال جوانه‌زنی و افزایش احتمال گلدهی در سال بعدی است. در صورت وجود شرایط مناسب محلول پاشی استفاده از کلات‌های آهن 13% پیشنهاد می‌شود.

  —کود مناسب در آبیاری سوم زعفران

  همان طور که از نام این آبیاری مشخص است تمام توجه این آبیاری و کودهای مورد استفاده در این نوبت آبیاری بارور‌سازی زمین است. استفاده ازکودهای کامل حاوی عناصر غذایی میکرو و ماکرو در این نوبت کوددهی زعفران توصیه می‌شود. در صورتی که بارش کافی در مناطق شما وجود داشته، این کود را به فرم گرانوله استفاده کنید.

  — کود مناسب برای آبیاری چهارم زعفران

  آبیاری سوم زعفران که به آن زردآب می‌گویند در فروردین ماه صورت می‌گیرد. هدف از انجام این آبیاری حفظ رطوبت بنه‌های دختری و پیشگیری از آفات کنه و بیماری‌های قارچی می‌باشد. کود یا سم مناسب زعفران در این مرحله با توجه به وضعیت سلامت بنه و وضعیت خاک تجویز می‌شود. استفاده از کودهای گرانوله بنتونیت دار در صورت تصمیم به رنده کردن علف‌های زرد زعفران بعد از آبیاری توصیه می‌شود.

بهترین کود برای زعفران چیست

عناصر ضروری در خرید پکیج کود زعفران

برنامه کودی مخصوص زعفران باید شامل تمام عناصر مورد نیاز برای رشد و پرورش گیاه زعفران را در خود داشته باشد.

  کارشناسان دهکده موفقیت تلاش کرده اند در این پکیج‌ها تمامی عناصر ماکرو و میکرو، ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و امینو اسیدهای مورد نیاز زعفران را قرار دهند. تمامی پکیج‌ها یک سال نیاز کودی زعفران را تامین می‌کنند. بخشی از این عناصر شامل :

  * نیتروژن

  مهم‌ترین عنصر در افزایش عملکرد گل و پیاز زعفران است و کمبود آن عملکرد زعفران را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. در واقع کودی که منجر به ازدیاد گل خواهد شد، نیتروژن است. ازت موجب جذب بهتر عناصر توسط ریشه پیاز زعفران می‌شود و در نتیجه سرسبزی بیشتر و افزایش عملکرد خواهد شد.

  * فسفر

  نقش بسزایی در سیستم ریشه دهی زعفران دارد و در انتقال انرژی در گیاه و گلدهی زعفران بسیار ضروری است. کمبود فسفر موجب کاهش برگ و کوچکی برگ در پیاز زعفران می‌شود. دو عنصر ضروری نیتروژن و فسفر که نقش مهمی در رشد و باروری پیاز زعفران دارد اهمیت دارد. استفاده از آن برای اغلب خاک‌ها مناسب می‌باشد. مقاومت زعفران در برابر سرما و میزان محصول آن را افزایش می‌دهد.

  * عنصر پتاسیم

  در باز و بسته شدن روزنه‌ها و فعال کردن آنزیم‌هایی که در فرآیندهای مختلف سلولی در زعفران انجام می‌شود نقش اساسی را ایفا می‌کند.

  روزنه‌ها در واقع منافذی در سطح برگ هستند که گیاه از طریق آنها تبادل بخار آب، اکسیژن و دی اکسید کربن را انجام می‌دهد.

  پتاسیم و همچنین موجب مقاومت گیاه را در برابر تنش‌های زنده و غیر زنده، شامل سرمازدگی، کم آبی، بیماری یا افت می‌شود.

  * عنصر سولفات (کودهای گوگردار)

  این عنصر به نام کودهای گوگردار نیز در بازار موجود می‌باشند. بهترین زمان مصرف آن پیش از گلدهی و در آبیاری اول است. و فوایدی چون :

  برای رشد پیازها به همراه دارد.

اطلاعات کودی زعفران
✅کود برای گل بیشتر   کود بار اب
✅دفعات کوددهی با آبیاری 3 مرتبه در سال
✅ پکیج کامل کودی دارد
✅ بهترین کود زعفران   با توجه به آزمایش خاک تجویز می شود
✅ مشاوره کوددهی دارد

  دیدگاه های شما

 1. محسن گفت:

  سلام کود مناسب کاشت زعفران چی بدم؟

 2. حسن اسدی گفت:

  سلام ببخشید من این کودهارو ددیم ینی چی زدین کودهای مخصوص زعفران چه فرقی داره؟ ینی فقط برای زعفران استفاده میشه

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما به صورت تخصصی برای زمین زعفران شما هستند مشاوران ما با استفاده از اطلاعاتی که از زمین شما به دست میارن این کودها رو براتون تهیه می کنند

 3. nastaran گفت:

  سلام کود افزایش گلدهی واسه زمین ماام اثر داره پارسال هیچی گل نداد زمین 5 سالست بیرجندیم

 4. gholam گفت:

  کود های اماده سازی زعفرون که گفتیو نداری

 5. نسا گفت:

  سلام خوبین میشه بگین کود ها واسه مزارع زعفرون شوره زار خوبه ممنو میشم راهنمایی کنین

 6. معصومه گفت:

  سلام برنامه کودی زعفران رو چقدر بیشتر میکنه من ۱۰۰۰ متر کاشته بودم

 7. لیلا گفت:

  سلام این کود مخصوص زعفران که زدین برای همه زمینا مناسبه ؟ روش مصرفش یجوره؟ فرق نداره؟

 8. نظمیه گفت:

  4 کیلو پیاز خریدم کدوم پکیج کودیتون برای من مناسبه؟

 9. زهره محمدی گفت:

  سلام خوبین این کود مخصوص زعفرون که زدین برای همه مزارع زعفرون قابل استفاده اس؟

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما خیر. هیچ کودی برای همه مزارع قابل استفاده نیست و لازمه قبلش حتما بررسی بشه شرایط زمین

 10. فرخنده گفت:

  سلام عرض ادب خرید کود مناسب به اقلیم هم بستگی داره؟

 11. مسلم گفت:

  سلام چه کودی برای گل دهی زعفران خوب است؟

 12. امیر قویدل گفت:

  لطفل بگید برای اب اول زعفران کدام کود را استفاده کنیم

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما اقای قویدل این موضوع بستگی داره به اینکه توی چه سطحی کشت کردید؟ اگر تو سطح گسترده و تناژ بالا کشت کردید وضعیت خاک و پیازها به چه شکل هست؟ لطفا سوالتون رو کاملتر بپرسید تا بتونیم جواب بهتری بهتون بدیم

 13. فرخنده گفت:

  سلام بهترین کود برای زاچ آب زعفران چیه ؟ این پکیجایی که ساختین از چه کودیه؟ من پارسال به زمینم نتونستم برسم و ندادم کودی امسال چی بدم جبران میشه /

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما تو چه سطحی کشت کردین؟ لطفا فرم ارزیابی زمین رو در صفحه مشاوره پر کنید تا به دقت بررسی بشه

 14. ناشناس گفت:

  سلام چهار هزار متر زعفران کاشتم سال دومشه ولی گل دهی خوبی ندارم کود آهن با هیومیک اسید زدم همراه با آب اول. لطفا بنده رو راهنمایی کنید با تشکر

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما، تجویز خودسرانه ضمن هدر رفت سرمایه آسیب هم وارد میکنه به مزرعه، لطفا فرم ارزیابی زمین رو در صفحه زیر پر کنید. فرم در انتهای این صفحه می باشد.
   https://dehkadeco.com/adviser-saffron/

 15. جلیلی گفت:

  با سلام،چطور میتونیم سفارش بدیم؟تماس گرفتیم گفتن پیام بدین،پیام ها رو جواب نمیدین،واتساپ فیلتره،برای ۲۰ کیلو زعفران کود یکساله میخوام

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما شماره تون رو براشون ارسال کردم حتما پیگیر هستیم که پاسختون رو هرچه سریعتر بدن. چون فصل کوددهی هست یک مقدار سرمون شلوغه عذرخواهی ما رو پذیرا باشید ممنونیم ازتون

 16. پوریا گفت:

  درود مهندس برای داشتن اطلاعات که زمین چه کودی نیاز داره باید خاک وپیاز زعفران رو برای آزمایش ببرم ودقیقتر بودن کودهای که زمین نیاز داره رو خرید کنم باید کجا مراجعه کنم؟ وهزینهای آزمایش چقدری هست ؟

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما آزمایشگاه های خاک، ۶۰۰ هزار تومن حدودا هزینه برای اینکار دریافت میکنند. بعد از گرفتن آزمایش خاک میتونید فرم مشاوره رو در انتهای صفحه ای که لینکشو قرار میدم پر کنید تا مشاوران ما باهاتون تماس بگیرن
   https://dehkadeco.com/adviser-saffron/

 17. جلیلی گفت:

  با سلام و درود
  کودهای یکساله زعفران خریدیم اما هیچگونه یادداشتی نداره،نحوه استفاده،مقدار و زمان استفاده هرکدوم چطور باید باشه؟

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما حتما مجدد باهاتون ارتباط میگیرن اقای جلیلی

 18. فریبرز جهانمایی گفت:

  کود زعفران بعد از برداشت چیه؟ من امسال سال اوله کشتمه و تازه برداشت کردم حدود هزارمتر زیر کشت دارم و نمیدونم که باید از چی استفاده کنم با ابیاری کود سفید دادم الان دستور چی میفرمایید

 19. صابر گفت:

  سلام هزار متر زمین رو امسال کاشتیم گل نداده میشه راهنمایی کنید چه کودی برای محلول پاشی ها بدیم که سال اینده گل بده ؟

 20. فیروزی گفت:

  سلام تربت حیدریه هستم 2هکتار زمین دارمپنچ ساله است دو ساله خوب گل نمیده علف پیاز هم کم تراکم و خیلی سبز نیست پیاز زمین کمکم داره تموم میشه چه کودی بدم که تراکم کم نشه و گل بده

  • دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما آزمون خاک بگیرید و جوابش رو ارسال کنید بررسی کنیم، در گذشته کشت زعفران در مناطق خراسان بزرگ به راحتی انجام‌میشد، خاک مرغوب تر بود، میزان بارش بیشتر بود، آلودگی های زیست محیطی کمتر بود، کود ها از کیفیت بالاتری برخوردار بودند، اما امروز با توجه به معضلات زیستی و… باید با اصول علمی پیش رفت تا نتایج قبل رو گرفت

 21. صدرا گفت:

  برای اولین ابیاری که میخوایم بدیم توی منطقه سردسیر چه کودی بدیم؟

  • علیرضا صادقی زاده گفت:

   درود لطفا برای برنامه کودی دقیق فرم پر کنید یا از پک های کودی دهکده خرید کنید

 22. نصیر گفت:

  هزینه های کودتون چقدر بالاست؟ مگه چی داره توش

  • علیرضا صادقی زاده گفت:

   به مسبت کیفیت و برند قیمت هست برند های ضعیف تو بازار هم هست که ما کار نمیکنیم

 23. مهدی گفت:

  سلام و درود ما برای اولین بار کود دادیم و الان خیلی دیر زعفرون داده و خیلی کم میدونید دلیش چیه اصلا عادیع

  • علیرضا صادقی زاده گفت:

   مهدی عزیز درود بر تو، لطفا اموزش ببینید در اینستاگرام مارو دنبال کنید، و برای بررسی و تجویز دقیق بهتره با واحد مشاوره تماس داشته باشی