خرید کود زعفران ( کود زاج اب زعفران + کود محلول پاشی زعفران )

خرید کود زعفران :

 • تهیه کودها مطابق نیاز مزرعه شما

انواع کود زاج اب زعفران
کودهای محلول پاشی زعفران
کود آبیاری اول

 • مشاوره خرید کود مناسب برای زعفران
 • پشتیبانی بعد از خرید

برای خرید کود مخصوص زعفران بر روی یکی شماره های زیر کلیک کنید و با مشاوران ما تماس بگیرید.

02691301350

09302999768

 

اگر قصد خرید کود زعفران و ارائه برنامه کودی را دارید با مشاوران ما تماس بگیرید. بر روی هر یک از شماره های زیر کلیک کنید تا مستقیما با مشاوران صحبت کنید.
پکیج کودی گلدان و سبد

شامل :

کنه کش، قارچ کش، 3 مرحله آبیاری، 3 مرحله محلول پاش

مناسب برای پکیج های پیاز 10 – 100 عددی

56.000 تومان
پکیج کودی 10 -50 کیلو

شامل :

کنه کش، قارچ کش، 3 مرحله آبیاری، 3 مرحله محلول پاش

مناسب برای پکیج پیاز 10 – 50 کیلوگرم

199.000-106.000 تومان
پکیج کودی 100 - 500 کیلو

شامل :

کنه کش، قارچ کش، 3 مرحله آبیاری، 3 مرحله محلول پاش

مناسب برای سطح زیر کشت 100 – 800 متر

289.000-896.000 تومان
پکیج کودی 1 - 10 تن

شامل :

کنه کش، قارچ کش، 3 مرحله آبیاری، 3 مرحله محلول پاش

مناسب برای سطح زیر کشت 1000 – 10.000 متر

1.369.000-4.987.000 تومان
کود آبیاری

کود زاج آب زعفران ( آبیاری دوم )

رشد اندام های بنه

مناسب برای سطح زیر کشت 10 متر – 1 هکتار

79.000-753.000 تومان
پکیج محلول پاشی اول

محلول پاشی اول

وزن‌دهی اولیه بنه دختری

مناسب برای سطح زیر کشت 10 متر – 1 هکتار

89.000-831.000 تومان
پکیج محلول پاشی دوم

محلول پاشی دوم

مقاومت در برابر تنش سرمایی

مناسب برای سطح زیر کشت 10 متر – 1 هکتار

89.000-831.000 تومان
پکیج محلول پاشی سوم

محلول پاشی سوم

بهبود افتادگی برگ

مناسب برای سطح زیر کشت 10 متر – 1 هکتار

89.000-831.000 تومان
کود آبیاری

کود آبیاری آخر زعفران ( اسفند ماه )

وزندهی پایانی بنه دختری

مناسب برای سطح زیر کشت 10 متر – 1 هکتار

79.000-753.000 تومان
کنه کش پیاز زعفران

مخصوص ضد عفونی پیاز

جلوگیری از ابتلا به کنه

مناسب برای 100 کیلو تا 8 تن پیاز زعفران

60.000 - 320.000 تومان
قارچ کش پیاز زعفران

مخصوص ضد عفونی پیاز

جلوگیری از ابتلا به قارچ

مناسب برای 100 کیلو تا 8 تن پیاز زعفران

60.000 - 320.000 تومان
کود آبیاری اول

کود بار آب زعفران ( آبیاری اول )

کود افزایش گلدهی

مناسب برای سطح زیر کشت 10 متر – 1 هکتار

79.000-753.000 تومان
چرا از دهکده کود زعفران بخرم؟
برنامه کودی رایگان

با خرید پکیج های کود زعفران، برنامه ی کودی دریافت می کنید که تمام مراحل کوددهی را با خیال راحت می توانید انجام دهید.

تضمن اصالت

پکیج های کودی با تضمین اصالت و کیفیت به فروش می رسند. کودهای زعفران با کمترین ناخالصی تولید و بسته بندی شده و با بالاترین کیفیت به دست شما می رسد.

کودهای اختصاصی زعفران

تمامی پکیج های کودی دهکده موفقیت بر طبق اصول علمی و عناصر مورد نیاز پیاز زعفران انتخاب شده اند و اختصاصی برای کشت زعفران می باشند.

خرید به صرفه

پکیج های کود زعفران براساس سطح زیر کشت و مقدار پیاز زعفران بسته بندی شده اند تا از صرف هزینه های بیهوده برای خرید کود بیش از مقدار مورد نیاز جلوگیری شود.

تضمین افزایش برداشت

مشاوران ما تضمین می کنند که با استفاده درست و به موقع از این کودها و رعایت اصول کشت قطعا افزایش چشمگیری در برداشت زعفران از مزرعه خود خواهید دید.

پشتیبانی بعد از خرید

بعد از خرید پکیج های کود زعفران می توانید از پشتیبانی و راهنمایی های مشاوران دهکده موفقیت استفاده کنید. پشتیبانان ما در تمامی مراحل کوددهی شما را یاری خواهند داد.

چرا خرید کود زعفران مهم است؟

همونطور که می دانید گیاه پرسود زعفران به عنوان یک محصول چند ساله رشد می‌‌کند؛ بنابراین برای دستیابی به تولید و سودآوری بالا در واحد سطح، حفظ باروری طولانی مدت خاک ضروری است و چند مرحله کود دهی زعفران برای تقویت زمین و پیاز زعفران دختری تشکیل شده و افزایش گلدهی مورد نیاز است.

برای اینکه بتوانید مدیریت تغذیه ای خوبی برای مزرعه زعفران خود داشته باشید باید در سه مرحله‌ی :

از کودهای مناسب برای زعفران استفاده کنید. تشخیص عناصر ضروری برای هر مزرعه متفاوت است و با توجه به پیشینه ی مصرف کود، باروری زمین و وضعیت ریشه دهی و گلدهی پیاز زعفران بستگی دارد.

 

در چه زمانی و چه کودی برای زعفران مناسب است؟

جدول ذیل یک برنامه کلی است و در شرایطی در نظر گرفته شده که زمین کمبود عناصر غذایی نداشته باشد. برنامه کودی زعفران شامل 6 مرحله کوددهی می شود که سه مرحله همراه با آبیاری و سه مرحله محلول پاشی است. با این برنامه کودی به شما کمک می کند تشخیص دهید بهتر است از چه عناصری در چه زمانی استفاده کنید.

 

جدول برامه کودی زعفران

کود افزایش گلدهی زعفران کدام است؟

مهم‌ترین مرحله‌ی تغذیه ای که بر روی افزایش گلدهی تاثیر دارد اولین مرحله‌ی آبیاری یا بار آب می باشد. بهترین کود برای افزایش گلدهی زعفران در این مرحله کودهای پتاس بالا می باشند و برای جذب بهتر آن از کودهای نیتروژن دار با توجه به وضعیت خاک استفاده می کنند.

نکته! استفاده از نیتروژن در این مرحله حتما باید در تعادل با سایر عناصر و شرایط خاک باشد زیرا افزایش نیتروژن خاک می تواند باعث مصرف انرژی پیاز زعفران برای افزایش برگ‌دهی به جای افزایش گلدهی زعفران شود.

اگر با فیزیولوژی و گیاهشناسی پیاز زعفران آشنا باشید پی میبرید که فرایند گلسازی-تشکیل جام گل در پیاز زعفران اواخر تابستان به اتمام میرسد و در واقع در اول فصل با تحریک مناسب دمایی و ترشح هورمونی ترکیبات از پیش تشکیل شده فعال شده و گلدهی آغاز می‌شود. بنه های با بنیه خوب حتی اگر پیاز زعفران در خارج از خاک باشد و بدون ابیاری  بماند اول فصل گل میدهد. پس در نتیجه کودی برای افزایش گلدهی وجود ندارد که بتواند آنی و فوری باعث افزایش گلدهی شود.

کودهای همچون سافرون پاور و سافرون مجیک که تبلیغات متعددی برای انها میشود ترکیبی از چند عنصر کودی میباشد که خود زعفرانکاران هم میتوانند به آنها دست یابند. البته این کود های برای تمام مزارع مناسب نیستند و میتوانند اثر منفی هم داشته باشند.

 

بهترین کود برای زعفران کدامند؟

 

 

— کود برای اب اول زعفران 

این کود پیش از گلدهی با ظاهر شدن تیج های زعفران داده می شود. همانطور که از اسم این مرحله مشخص است در این آبیاری با استفاده از کودهای مخصوص سعی می کنیم گلدهی و وزن کلاله ها را بیشتر کنیم. در این مرحله بهترین کود برای زعفران پتاس است که در بسیار از تجویزها نیز استفاده می شود مگر آنکه به دلیل وجود شرایطی ویژه در زمین مشاوره از آن پرهیز کند.

پتاسیم موجب مقاومت گیاه را در برابر تنش های زنده و غیر زنده، شامل سرمازدگی، کم آبی، بیماری یا آفت می شود و در باز و بسته شدن روزنه ها ( روزنه ها در واقع منافذی در سطح برگ هستند که گیاه از طریق آنها تبادل بخار آب، اکسیژن و دی اکسید کربن را انجام می دهد. ) نقش موثری دارد.

در بعضی برنامه های کودی زعفران بسته به شرایط مزرعه کود گوگرد نیز به عنوان کود اولین آبیاری تجویز می شود. استفاده از کود گوگرد در مزرعه زعفران با توجه به بررسی خاک و نظر مشاور فوایدی دارد که در ذیل اشاره شده :

 

 

— بهترین کود زاج اب زعفران ( کود برای زاچ آب زعفران )

بعد از اتمام گلدهی پیاز زعفران وارد فاز بعدی زندگی خود که تکثیر است می شود. برای آنکه تکثیر بهتر انجام شود و بنه های مادری مرحله ی زایشی را با موفقیت پشت سر بگذارند نیاز به تامین مواد غذایی از طریق کوددهی می باشد این مرحله کودی به کود زاچ آب زعفران معروف است.

این کود با تاثیری که بر پیاز زعفران می گذارد موجب می شود پیازهای دختری که متولد می شوند به اندازه ی کافی مواد غذایی ذخیره برای رشد داشته باشند و به این ترتیب گلدهی سال بعد به خوبی انجام شود. در واقع این کود زاج اب زعفران یک نوع آینده نگری برای بهبود کیفیت مزرعه می باشد.

کود زاج اب زعفران همینطور به افزایش رشد رویشی برگ‌ها کمک می کند و باعث می شود که تغذیه پیازهای دختری به وسیله کودهای محلول پاشی  بهتر انجام شود.

 

— محلول پاشی اول

بسیار مهم است تا کود مورد نیاز زعفران در این مرحله تامین شود زیرا پیاز های دختری تازه متولد شده اند و نیاز به تغذیه دارند تا بتوانند به وزن مناسب و باروری برای سال آینده برسند. به علاوه بسیار مهم است تا بنه های تازه متولد شده در برابر افات و بیماری مقاوم شوند. از بهترین کودها در این مرحله با در نظر گرفتن شرایط نرمال مزرعه سیلیکات پتاسیم و استفاده از عناصر میکرو می باشد.

 

— آبیاری زرد آب

آبیاری سوم زعفران که به آن زردآب هم می گویند در اسفند ماه صورت می گیرد. هدف از این آبیاری بارورسازی خاک، حفظ رطوبت برای بنه‌های دختری و کمک به حفظ ذخایر غذایی می‌باشد. کود مناسب زعفران در این مرحله با استفاده از نتایج آزمایش خاک و برای جبران کمبودهای خاک تجویز می شود اما یکی از کودهای مناسب که مشاوران از آن استفاده می کنند هیومیک اسید می باشد.

 

بهترین کود برای زعفران چیست

 

 

کود مخصوص زعفران

کودهای تخصصی زعفران در دو شکل سافرون پاور و سافرون مجیک ارائه می شوند:

 

+ سافرون پاور

سافرون پاور یکی از کودهای تخصصی زعفران می باشد در این کود برخی از آمینو اسیدها، جلبک دریایی و شکلی از عنصر پتاسیم موجود می باشد.

این ترکیب به خوبی می تواند از زعفران در مقابل تنش ها مراقبت کند. بنابراین از آن در محلول پاشی دوم استفاده می کنند.

 

+ سافرون مجیک

کود سافرون مجیک و کود اوره وظیفه تقویت پیاز های دختری زعفران را برعهده می گیرند. کود سافرون مجیک دارای عناصر ازت، پتاسیم، اکسید، آهن می باشد و علاوه بر رشد پیازهای زعفران دختری موجب افزایش گلدهی زعفران خواهد شد.

استفاده از کود جلبک دریایی در افزایش وزن کلاله و افزایش ضخامت ریشه پیاز زعفران تاثیر بسزایی دارد این کود همراه با کود سافرون مجیک ارائه می شود.

 

اطلاعات کودی زعفران
✅کود افزایش گلدهی زعفران   کود بار اب
✅دفعات کوددهی با آبیاری 3 مرتبه در سال
✅ کود زاج آب زعفران  افزایش تکثیر
✅ بهترین کود محلول پاشی زعفران   با توجه به آزمایش خاک متفاوت است
✅ مشاوره کوددهی دارد
✅ مناسب
 تقویت پیاز و افزایش گلدهی

 

کود مناسب برای زعفران کدام است؟

یک برنامه غذایی مناسب زمانی کامل می شود که علاوه عناصر ماکرو ومیکروی به کار رفته در تعادل با یکدیگر باشند.

اگر مقدار این عنصر در تعادل با یکدیگر نباشند برنامه غذایی زعفران شما نه تنها باعث افزایش عملکرد نخواهد شد بلکه کاهش عملکرد را در پی خواهد داشت.

کود گلدهی زعفران و همچنین تغذیه آن نیاز به سه عنصر پر مصرف نیتروژن، پتاسیم و فسفر دارد که جزو عناصر ماکرو یا پر مصرف هستند. عناصر میکرو مورد نیاز برای برای رشد زعفران شامل آهن و روی می باشد.

 

کود تقویتی زعفران

عناصر ضروری در تغذیه زعفران

کود مناسب برای زعفران باید شامل تمام عناصر مورد نیاز برای رشد و پرورش گیاه زعفران را در خود داشته باشد.

کارشناسان دهکده موفقیت تلاش کرده اند در این پکیج ها تمامی عناصر ماکرو و میکرو مورد نیاز زعفران را قرار دهند. تمامی پکیج ها یک سال نیاز کودی زعفران را تامین می کنند. بخشی از این عناصر شامل :

 

* نیتروژن

مهم ترین عنصر در افزایش عملکرد گل و پیاز زعفران است و کمبود آن عملکرد زعفران را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع کود افزایش گلدهی زعفران، نیتروژن است. ازت موجب جذب بهتر عناصر توسط ریشه پیاز زعفران می شود و در نتیجه سرسبزی بیشتر و افزایش عملکرد خواهد شد.

 

* فسفر

نقش بسزایی در سیستم ریشه دهی زعفران دارد و در انتقال انرژی در گیاه و گلدهی زعفران بسیار ضروری است. کمبود فسفر موجب کاهش برگ و کوچکی برگ در پیاز زعفران می شود.​ دو عنصر ضروری نیتروژن و فسفر که نقش مهمی در رشد و باروری پیاز زعفران دارد اهمیت دارد. استفاده از آن برای اغلب خاک ها مناسب می باشد. مقاومت زعفران در برابر سرما و میزان محصول آن را افزایش می دهد.

 

* عنصر پتاسیم

در باز و بسته شدن روزنه ها و فعال کردن آنزیم هایی که در فرآیندهای مختلف سلولی در زعفران انجام می شود نقش اساسی را ایفا می کند.

روزنه ها در واقع منافذی در سطح برگ هستند که گیاه از طریق آنها تبادل بخار آب، اکسیژن و دی اکسید کربن را انجام می دهد.

پتاسیم و همچنین موجب مقاومت گیاه را در برابر تنش های زنده و غیر زنده، شامل سرمازدگی، کم آبی، بیماری یا افت می شود.

 

* عنصر سولفات ( کودهای گوگردار )

این عنصر به نام کودهای گوگردار نیز در بازار موجود می باشند. بهترین زمان مصرف آن پیش از گلدهی و در آبیاری اول است.و فوایدی چون :

 1. افزایش حجم پیاز زعفران
 2. گلدهی بیشتر زعفران
 3. افزایش تعداد کلاله ها
 4. کاهش شوری خاک
 5. تغییر Ph خاک
 6. مقاومت در برابر بیماری‌ها کنه و آفات

برای رشد پیاز ها به همراه دارد.

 

  دیدگاه های شما

 1. محسن گفت:

  سلام کود مناسب کاشت زعفران چی بدم؟

 2. حسن اسدی گفت:

  سلام ببخشید من این کودهارو ددیم ینی چی زدین کودهای مخصوص زعفران چه فرقی داره؟ ینی فقط برای زعفران استفاده میشه

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما به صورت تخصصی برای زمین زعفران شما هستند مشاوران ما با استفاده از اطلاعاتی که از زمین شما به دست میارن این کودها رو براتون تهیه می کنند

 3. nastaran گفت:

  سلام کود افزایش گلدهی واسه زمین ماام اثر داره پارسال هیچی گل نداد زمین 5 سالست بیرجندیم

 4. gholam گفت:

  کود های اماده سازی زعفرون که گفتیو نداری

 5. نسا گفت:

  سلام خوبین میشه بگین کود ها واسه مزارع زعفرون شوره زار خوبه ممنو میشم راهنمایی کنین

 6. معصومه گفت:

  سلام برنامه کودی زعفران رو چقدر بیشتر میکنه من ۱۰۰۰ متر کاشته بودم

 7. لیلا گفت:

  سلام این کود مخصوص زعفران که زدین برای همه زمینا مناسبه ؟ روش مصرفش یجوره؟ فرق نداره؟

 8. نظمیه گفت:

  4 کیلو پیاز خریدم کدوم پکیج کودیتون برای من مناسبه؟

 9. زهره محمدی گفت:

  سلام خوبین این کود مخصوص زعفرون که زدین برای همه مزارع زعفرون قابل استفاده اس؟

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما خیر. هیچ کودی برای همه مزارع قابل استفاده نیست و لازمه قبلش حتما بررسی بشه شرایط زمین

 10. فرخنده گفت:

  سلام عرض ادب خرید کود مناسب به اقلیم هم بستگی داره؟

 11. مسلم گفت:

  سلام چه کودی برای گل دهی زعفران خوب است؟

 12. امیر قویدل گفت:

  لطفل بگید برای اب اول زعفران کدام کود را استفاده کنیم

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما اقای قویدل این موضوع بستگی داره به اینکه توی چه سطحی کشت کردید؟ اگر تو سطح گسترده و تناژ بالا کشت کردید وضعیت خاک و پیازها به چه شکل هست؟ لطفا سوالتون رو کاملتر بپرسید تا بتونیم جواب بهتری بهتون بدیم

 13. فرخنده گفت:

  سلام بهترین کود برای زاچ آب زعفران چیه ؟ این پکیجایی که ساختین از چه کودیه؟ من پارسال به زمینم نتونستم برسم و ندادم کودی امسال چی بدم جبران میشه /

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما تو چه سطحی کشت کردین؟ لطفا فرم ارزیابی زمین رو در صفحه مشاوره پر کنید تا به دقت بررسی بشه

 14. ناشناس گفت:

  سلام چهار هزار متر زعفران کاشتم سال دومشه ولی گل دهی خوبی ندارم کود آهن با هیومیک اسید زدم همراه با آب اول. لطفا بنده رو راهنمایی کنید با تشکر

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما، تجویز خودسرانه ضمن هدر رفت سرمایه آسیب هم وارد میکنه به مزرعه، لطفا فرم ارزیابی زمین رو در صفحه زیر پر کنید. فرم در انتهای این صفحه می باشد.
   https://dehkadeco.com/adviser-saffron/

 15. جلیلی گفت:

  با سلام،چطور میتونیم سفارش بدیم؟تماس گرفتیم گفتن پیام بدین،پیام ها رو جواب نمیدین،واتساپ فیلتره،برای ۲۰ کیلو زعفران کود یکساله میخوام

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما شماره تون رو براشون ارسال کردم حتما پیگیر هستیم که پاسختون رو هرچه سریعتر بدن. چون فصل کوددهی هست یک مقدار سرمون شلوغه عذرخواهی ما رو پذیرا باشید ممنونیم ازتون

 16. پوریا گفت:

  درود مهندس برای داشتن اطلاعات که زمین چه کودی نیاز داره باید خاک وپیاز زعفران رو برای آزمایش ببرم ودقیقتر بودن کودهای که زمین نیاز داره رو خرید کنم باید کجا مراجعه کنم؟ وهزینهای آزمایش چقدری هست ؟

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما آزمایشگاه های خاک، ۶۰۰ هزار تومن حدودا هزینه برای اینکار دریافت میکنند. بعد از گرفتن آزمایش خاک میتونید فرم مشاوره رو در انتهای صفحه ای که لینکشو قرار میدم پر کنید تا مشاوران ما باهاتون تماس بگیرن
   https://dehkadeco.com/adviser-saffron/

 17. جلیلی گفت:

  با سلام و درود
  کودهای یکساله زعفران خریدیم اما هیچگونه یادداشتی نداره،نحوه استفاده،مقدار و زمان استفاده هرکدوم چطور باید باشه؟

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما حتما مجدد باهاتون ارتباط میگیرن اقای جلیلی

 18. فریبرز جهانمایی گفت:

  بهترین کود برای زعفران بعد از برداشت چیه؟ من امسال سال اوله کشتمه و تازه برداشت کردم حدود هزارمتر زیر کشت دارم و نمیدونم که باید از چی استفاده کنم با ابیاری کود سفید دادم الان دستور چی میفرمایید

 19. ایوب ترکمن زاده گفت:

  با سلام زمینه در تربت حیدریه است میخوام زاج آب بدهم چی کودی بگیرم

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما لطفا فرم ارزیابی زمین رو تکمیل کنید

 20. صابر گفت:

  سلام هزار متر زمین رو امسال کاشتیم گل نداده میشه راهنمایی کنید چه کودی برای محلول پاشی ها بدیم که سال اینده گل بده ؟

 21. فیروزی گفت:

  سلام تربت حیدریه هستم 2هکتار زمین دارمپنچ ساله است دو ساله خوب گل نمیده علف پیاز هم کم تراکم و خیلی سبز نیست پیاز زمین کمکم داره تموم میشه چه کودی بدم که تراکم کم نشه و گل بده

  • دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما آزمون خاک بگیرید و جوابش رو ارسال کنید بررسی کنیم، در گذشته کشت زعفران در مناطق خراسان بزرگ به راحتی انجام‌میشد، خاک مرغوب تر بود، میزان بارش بیشتر بود، آلودگی های زیست محیطی کمتر بود، کود ها از کیفیت بالاتری برخوردار بودند، اما امروز با توجه به معضلات زیستی و… باید با اصول علمی پیش رفت تا نتایج قبل رو گرفت