۰۹۳۰۲۹۹۹۷۶۸-٠٢٦٩١٣٠١٣٥٠دهکده موفقیت گشتا

هرآنچه برای خرید پیاز زعفران باید بدانید

نکات لازم برای خرید پیاز زعفران با کیفیت

قبل از اقدام برای خرید و سفارش پیاز زعفران از هر مرجعی لازم است با پیاز سالم و مرغوب آشنایی داشته باشید و نکات لازم برای خرید پیاز را بدانید. در ویدئو و مقاله زیر به تمام نکاتی که لازم است برای خرید پیاز بدانید اشاره کرده ایم. و همینطور توی پیچ اینستاگرام دهکده موفقیت هم ویدئوی پیش فروش پیاز زعفران وجود دارد. پیشنهاد میکنیم قبل از سفارش اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید تا، جلوی هرگونه سوء استفاده را بگیرید.

شکل ظاهری پیاز زعفران

پیاز زعفران همان بنه یا بذر زعفران است که گیاه زعفران از آن می روید. پیاز زعفران به شکل تخم مرغی یاکروی شکل بوده و به قطر ۳ تا ۵ سانتی متر می باشد. در انتهای آن زائده هایی به رنگ قهوه ای تیره وجود دارد که پیاز مادری سال گذشته است، اصطلاحا به آن تکمه میگویند.

پیاززعفران به وسیله ی پوشال قهوه ای رنگ پوشیده شده. این پوشال ها در واقع نقش لباس را برای پیاز زعفران ایفا میکنند، که بنه را در مقابل تنش های دمایی که از جابه جایی پیاز بوجود میآید محافظت میکنند. پوشال در تابستان باعث حفظ رطوبت پیاز می شودو در زمستان های سرد باعث حفظ دما میشود.

نحوه خرید اینترنتی و استعلام قیمت پیاززعفران از دهکده موفقیت

برای خرید اینترنتی و سفارش پیاز یا بنه زعفران از سایت دهکده موفقیت استفاده کنید یا با مشاوران ما تماس بگیرید.

7ویژگی که پیاز زعفران با کیفیت دارد

 • بیش از ۲ درصد جوانه فعال شده نداشته باشد. بیش از ۹۰ درصد پیازها، نباید دارای جوانه فعال باشند. (منظور از جوانه: ساقه یا تیج زعفران است که در نوک پیاز میروید که به رنگ سفید و به اندازه 1-2 سانتیمتر میباشد.)
 • عاری از هرگونه ناخالصی فیزیکی باشد.
 • عاری از هرگونه آلودگی (قارچ و کنه) و بیماری باشد.
 • حداکثر رطوبت موجود (10-15%) باشد. رطوبت بیش تر موجب سنگینی و فراهم شدن بستر بیماری می شود.
 • پوشینه‌های اولیه پیاز زعفران در هنگام عرضه باید سالم باشند.
 • حداکثر میزان خاک ۱۰ تا ۱۵ درصد می باشد (وجود خاک در جابجایی پیاز امری الزامی است، از آنجایی که جابجایی پیاز در فصل گرم صورت می گیرد پیاز ها میزان رطوبت خود را به واسطه گرما از دست میدهند، این تعرق باعث از دست رفتن درصدی از رطوبت بین پیازها میشود و آب حاصل از رطوبت توسط خاک میان پیازها جذب می‌شود . در صورت عدم وجود خاک، رطوبت باعث ایجاد کپک‌ و بیماری قارچی دربین پیاز ها خواهد شد)
 • جوانه انتهایی پیاز زعفران باید سالم باشد
پیاززعفران باید عاری از هرگونه بیماری و آلودگی باشد

این اشتباهات را در هنگام خرید پیاز زعفران نکنید

 1. اکثر پیاز فروشان پیازهای زعفران را به روش تر کنِ خارج می‌کنند، یعنی قبل از خروج پیاز آنها را آبیاری کرده تا میزان وزن بیشتری را به واسطه جذب رطوبت به خود بگیرند. پس در هنگام خرید به خصوص در پیاز هایی باوزن بالا به میزان درصد رطوبت بنه ها توجه کنید.
 2. وزن پیاز زعفران در کشت سنتی یا کشت خاکی ۶ تا ۱۰ گرم است،  اما نکته ای که بسیار مهم در خرید پیاز زعفران کشت سنتی، خرید بنه از اقلیمی هماهنگ با اقلیم مزرعه در حال احداث است. دلیل بیان این نکته این است که: پیازهای زعفران با تفاوت اقلیم دچار شوک و تنش می شوند به همین دلیل اکثر کارشناسان خبره کشت زعفران پیشنهاد می‌کنند: برای احداث مزرعه زعفران از پیازهای نوزاد استفاده کنید، چرا که در طول رشد با اقلیم منطقه مزرعه شما خود را وقف داده و با این سازگای در سال‌های آتی بهترین عملکرد و بازدهی را خواهند داشت.
 3.  وزن مناسب در پیاز های گلخانه ای ۱۲ تا ۲۰ گرم می باشد. در خرید پیاز گلخانه‌ای باید دقت کافی را داشته باشیم. اما نکته‌ای که بیشتر از وزن پیازها اهمیت دارد، میزان درصد رطوبت پیاز است. هنگامی که پیازهای زعفران در محیط گلخانه قار بگیرند قبل از درصد رطوبت قابل توجهی را از محیط گلخانه جذب میکند. اگر درصد رطوبت بنه های زعفران بیشتر از حد مجاز باشد پیاز دچار دوگانگی میشود. این دوگانگی شامل از دست دادن رطوبت و تغذیه و رشد جوانه به صورت همزمان میباشد، به همین دلیل پیاز به خوبی تغذیه نشده و میزان گلدهی هر پیاز به طور متوسط تا ۵۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.
 4. مهمترین نکته در هنگام خرید پیاز زعفران، نخریدن پیاز انباری توسط دلال هاست. برای اینکه پیازهای زعفران از قیمت مناسب‌تر و حاشیه سود بیشتری برای واسطه ها داشته باشد بنه را به صورت عمده و در تناژ بالا خرید کرده و آنها را در انبار نگهداری می کنند و بنه هار روی هم انباشته میکنند به همین دلیل پیاز‌های انباری اکثرا دارای کنه، قارچ و لهیدگی هستند، و ایجاد کپک در بین آنها شایع است.
نمونه بار ارسال پیاز زعفران دهکده موفقیت

آیا آب و هوای منطقه زندگی من مناسب کشت زعفران می باشد؟

برای پاسخ به این سوال علاوه بر اینکه کارشناسان ما آماده ی پاسخگویی به شما هستند، خود شما هم لازم است که از شرایط مناسب کشت و نحوه ی کشت زعفران اطلاعات کافی داشته باشید، دهکده برای آسودگی شما دوره ی آموزشی رایگان کشت زعفران را ارائه داده است که می توانید آن را در قسمت آموزشگاه سایت مشاهده کنید.

به طور کلی زعفران را به عنوان گیاهی نیمه گرمسیری می شناسند که در نقاطی با زمستان های ملایم و تابستان های گرم و خشک رشد خوبی دارد. این موضوع ممکن است در هر شرایط اقلیمی ای صادق نباشد زیرا، احتمال دارد گیاه با شیوه های نگهداری نوین با محیط هامختلف سازگار شود. همدان که در ردیف استانهای سردسیری ایران است، در زراعت و کاشت زعفران نتایج رضایت بخشی داشته است. امروزه زعفران در اقصی نقاط کشور کشت می شود. باید به این موضوع توجه داشت که گرما به همراه رطوبت سبب ایجاد کنه، قارچ و امراض مختلف در زعفران می شود. پس مناطق با خاک بسیار مرطوب و هوای شرجی مناسب کشت زعفران نمی باشند.

جهت خرید پیاز زعفران مزرعه 3 ساله و پیاز مورد تایید سازمان حفظ نباتات میتوانید از مزارع دهکده اقدام به تهیه پیاز زعفران کنید.

نمونه های بیشتر پیاز های ارسال شده را در پیج اینستاگرام دهکده موفقیت ببینید.

برای مشاوره و خرید با ما در ارتباط باشید واتس اپ

شما تصمیمی برای خرید دارین؟هرسوال یا مشکلی دارین برامون کامنت کنید.

2 نظرات
 1. سلام میخواستم ببینم تو شهرستان زنجان هم میشه زعفران کشت کرد؟

پاسخ دهید

دهکده موفقیت گشتا
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0
باز کردن چت
واتس اَپ دهکده
میتونیم کمکتون کنیم؟