مقالات   >   زمین خالی دارم چیکار کنم؟

زمین خالی دارم چیکار کنم؟

کسب در آمد از زمین کشاورزی

خیلی از افراد میپرسن که چه طوری از زمین خالی کسب درآمد کنم؟ با هزارمتر زمین چیکار کنم؟ با 100 متر زمین چیکار کنم؟ ما در این مقاله دو پیشنهاد مهم برای کسب درآمد از زمین خالی را بررسی کرده ایم. این دو مورد گفته شده ایده های پولسازی هستند که هم برای زمین هایی با متراژ کم و هم با متراژ بالا بسیار مناسب هستند. این ایده ها بسیار کم آب و در شرایط خشکسالی که با آن مواجه هستیم هم بسیار مفید می باشد.

کشت زعفران برای کسب درآمد از زمین خالی پاره وقت و تمام وقت!

همه با ارزش بالای گیاه زعفران آشنا هستیم که آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای کسب درآمد از زمین خالی تبدیل کرده است. زعفران نیازی به کشت هر ساله مانند سایر گیاهان ندارد از طرفی پیازهای زعفرانی که کشت شده در هر سال تقسیم می شوند و دو یا سه پیاز زعفران دختری به وجود می‌آورند؛ بنابراین در پایان هفت سال می‌توانید پیازهای زعفران را از خاک در بیاورید و در متراژ بزرگتری کشت کنید یا این که آنها را به طور کامل به فروش برسانید.

 لازم است دقت کنید که وزن پیازهای زعفران شما در طول ۷ سال بیشتر شده و دو یا سه برابر وزن اولیه خواهد شد و هم قیمت پیاز زعفران افزایش پیدا می‌ کند.

 امتیاز ویژه ای که فراگرفتن آموزش کاشت زعفران نسبت به سایر گیاهان داره علاوه بر تکثیر پیازهای زعفران، گلدهی افزایشی پیازهای زعفران میباشد؛ یعنی در هر سال تعداد گل ها و میزان برداشت زعفران افزایش می یابد. 

زعفران را در هر متراژی می‌توان کشت کرد و مزیت کشت آن نسبت به سایر کشت ها این هست که می‌توان از آن به عنوان یک کار پاره وقت نیز یاد کرد زیرا بیشترین حجم کاری زعفران در پاییز و در هنگام برداشت زعفران است که در حدود دو هفته به طول می‌انجامد.

البته کشت زعفران گلخانه ای نیز به تازگی آوازه ی بسیاری پیدا کرده است. زعفران را به روش آیروپونیک و هیدروپونیک نیز می توان در گلخانه کشت کرد.

 به چه مقدار زمین خالی احتیاج دارم؟

 در هر متراژی اگر هزار متر زمین دارید یا دو هزار متر یا یک هکتار میتوانید کشت زعفران را در اولویت های خودتان قرار دهید؛ اما اگر به کشت زعفران به عنوان یک شغل تمام وقت نگاه می کنید لازم است تا حداقل از ۵۰۰۰ متر شروع کنید.

 برای شروع کشت زعفران نیاز به دانش و تجربه دارید تا بتوانید زعفران های با کیفیتی پرورش دهید و به قیمت مناسب بفروشید برای این کار می توانید از دوره آموزشی کشت زعفرانی که وجود دارند استفاده نمایید که البته پیدا کردن مناسب ترین آموزش کمی سخت است و در گزینه بهتر می توانید روی ما حساب کنید!

نام و نام خانوادگی(ضروری)
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

زعفران در چه مناطقی کشت می شود؟

 زعفران گیاهی نیمه گرمسیری است اما در مناطق سردسیر نیز به خوبی جواب می‌دهد و منطقه ی مناسب کشت زعفران هستند. به طور کلی اگر منطقه ی شما بارندگی بیش از 30 میلی متر در فصل تابستان ندارد و دمای هوا کمتر از -20 و بیشتر از 45 درجه نمی شود می توانید کشت زعفران را انجام دهید.

 

هزینه کشت زعفران چقدر است؟

 درآمد کشت زعفران برای هر هزار متر در جداول زیر محاسبه شده است.

هزینه کاشت زعفران

سود کاشت زعفران

انتخابی هوشمندانه تر  برای کسب درآمد از زمین 

احداث بانک پیاز زعفران انتخابی هوشمندانه تر برای ایجاد یک کسب و کار در زمین می باشد که در بازه کمتر دارای سود بیشتر می باشد. همانطور که از اسمش مشخص است در این کار اقدام به ایجاد یک خزانه برای تولید پیاز زعفران می کنیم.

 پیاز زعفران ریز تر و کوچکتر را خریداری می شوند  و با تغذیه اصولی پیازهای ریز را تبدیل به پیازهای درشت و مناسب برای کشت زعفران می کنند و در فصل کشت پیاز زعفرانی که مناسب برای کشت شده اند را به خریداران می دهند و مشاور کشت آنها می شوند  تا کشت موفق تری داشته باشند.

 سوددهی این کار دو ساله است و برای کسانی که به دنبال سود سریع و کار کمتری هستند مناسب تر می باشد. بانک پیاز زعفران با کشت زعفران تفاوت هایی دارد بنابراین لازم است که با اصول تغذیه پیاز زعفران، نحوه احداث بانک پیاز زعفران، نحوه مشاوره کشت زعفران به خوبی آشنایی داشته باشید.

دهکده موفقیت تمامی این آموزش ها را به نمایندگان خودش در شهرهای مختلف می دهد اگر شما هم زمینی دارید که مناسب برای کشت پیاز زعفران است و می‌خواهید به سوددهی خوبی برسید می توانید جزئی از نمایندگان دهکده موفقیت باشید.

نام و نام خانوادگی(ضروری)

در چه منطقه ای می توان این کار را انجام داد؟

در هر منطقه ای کشت زعفران انجام شود احداث بانک پیاز هم انجام می شود.

هزینه و درآمد آن چقدر است؟

هزینه های احداث مزرعه مادری پیاز زعفران
درآمد احداث بانک پیاز زعفران

چه مقدار زمین برای کسب درآمد نیاز داریم؟

برای احداث بانک نیاز به زمینی با متراژ 2000 متر به بالا دارید.

در انتها :

ویژگی های مثبتی که سرمایه گذاری در کشت زعفران دارد باعث شده یک گزینه ی مناسب برای کشت تبدیل شود. یکی از این نکات مهم تعلق کردن وام برای کشت کنندگان زعفران می باشد. به دلیل آنکه زعفران گیاهی پرسود اما کم مصرف در آب است و باتوجه به کم آبی های اخیر و تغییرات اقلیمی عموما ارگان های دولتی شهرهای مختلف از طرح توجیهی کاشت زعفران استقبال می کنند.

  دیدگاه های شما

 1. مافی گفت:

  توی ۱۰۰۰ متر زمین هم میشه این کسب و کار رو راه انداخت یک درآمد جانبی هم باشه خوبه تو این گرونی

 2. منتظری گفت:

  من هم میخوام تویه زمنیم پیاز زعفرون پرورش بدم استان لرستان هستم تکثیر پیاز زعفرون اینجا میشه؟

 3. بهروج گفت:

  سلام بنده در استان چهارمحال و ختیاری شهرستان نیما میخواهم از زمین های خالی استفاده کنم شما شریک میشوید؟

 4. ناشناس گفت:

  سلام حداکثر زمین در اختیار به متراژ ششصدمترمربع واقع در مازندران و در داخل شهر است
  آیا میشه بانک زعفران ایجادکرد؟
  چه امکاناتی باید فراهم بشه؟

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما، خیر حداقل زمین برای ایجاد بانک زعفران ۵۰۰۰ متر هست، ph ۶.۵، چاه آب شیرین، گیاه چند ساله در زمین کشت نشده باشه