مقالات   >   ایده کسب درامد از زمین خالی ( زمین دارم چیکار کنم؟ )

ایده کسب درامد از زمین خالی ( زمین دارم چیکار کنم؟ )

کسب در آمد از زمین کشاورزی

اگر شما هم با سوالاتی از قبیل زمین دارم چیکار کنم؟ چه طوری از زمین خالی کسب درآمد کنم؟ با هزارمتر زمین چیکار کنم؟ با 100 متر زمین چیکار کنم؟ مواجه هستید ما در این مقاله دو پیشنهاد مهم برای کسب درآمد از زمین خالی را بررسی کرده ایم. این دو مورد گفته شده ایده های پولسازی هستند که هم برای زمین هایی با متراژ کم و هم با متراژ بالا بسیار مناسب هستند و برای شرایط خشکسالی که با آن مواجه هستیم هم بسیار مفید می باشد.

 

کشت زعفران برای کسب درآمد از زمین خالی پاره وقت و تمام وقت!

همه با ارزش بالای گیاه زعفران آشنا هستیم که آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای کسب درآمد از زمین خالی تبدیل کرده است. زعفران نیازی به کشت هر ساله مانند سایر گیاهان ندارد و بعد از یک بار کشت تا 7 سال باردهی دارد.

از طرفی پیازهای زعفرانی که کشت شده در هر سال تقسیم می شوند و دو یا سه پیاز زعفران دختری به وجود می‌آورند؛ بنابراین در پایان هفت سال نه تنها بذر اولیه برخلاف سایر گیاهان از بین نرفته بلکه چند برابر نیز شده است. شما می‌توانید پیازهای زعفران را از خاک در بیاورید و در متراژ بزرگتری کشت کنید و تا هفت سال دیگر نیز از پیازها استفاده کنید یا این که آنها را به طور کامل به فروش برسانید.

 لازم است دقت کنید که وزن پیازهای زعفران شما در طول ۷ سال بیشتر شده و دو یا سه برابر وزن اولیه خواهد شد و هم قیمت پیاز زعفران افزایش پیدا می‌ کند.

 امتیاز ویژه کاشت زعفران نسبت به سایر گیاهان آن است که علاوه بر تکثیر پیازهای زعفران، گلدهی پیازهای زعفران افزایشی میباشد؛ یعنی در هر سال تعداد گل ها و میزان برداشت زعفران افزایش می یابد. 

زعفران را در هر متراژی می‌توان کشت کرد و مزیت کشت آن نسبت به سایر کشت ها این هست که می‌توان از آن به عنوان یک کار پاره وقت نیز یاد کرد زیرا بیشترین حجم کاری زعفران در پاییز و در هنگام برداشت زعفران است که در حدود دو هفته به طول می‌انجامد.

البته کشت زعفران گلخانه ای نیز به تازگی آوازه ی بسیاری پیدا کرده است. زعفران را به روش آیروپونیک و هیدروپونیک نیز می توان در گلخانه کشت کرد.

 

کسب درآمد از زمین 100 متری

 

 به چه مقدار زمین خالی احتیاج دارم؟

 در هر متراژی اگر هزار متر زمین دارید یا دو هزار متر یا یک هکتار میتوانید کشت زعفران را در اولویت های خودتان قرار دهید؛ اما اگر به کشت زعفران به عنوان یک شغل تمام وقت نگاه می کنید لازم است تا حداقل از ۵۰۰۰ متر شروع کنید.

 برای شروع کشت زعفران نیاز به دانش و تجربه دارید تا بتوانید زعفران های با کیفیتی پرورش دهید و به قیمت مناسب بفروشید برای این کار می توانید از دوره آموزشی کشت زعفرانی که وجود دارند استفاده نمایید که البته پیدا کردن مناسب ترین آموزش کمی سخت است و در گزینه بهتر می توانید روی ما حساب کنید!

 

نام و نام خانوادگی(ضروری)
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

زعفران در چه مناطقی کشت می شود؟

 زعفران گیاهی نیمه گرمسیری است اما در مناطق سردسیر نیز به خوبی جواب می‌دهد و منطقه ی مناسب کشت زعفران هستند. به طور کلی اگر منطقه ی شما بارندگی بیش از 30 میلی متر در فصل تابستان ندارد و دمای هوا کمتر از -20 و بیشتر از 45 درجه نمی شود می توانید کشت زعفران را انجام دهید.

 

هزینه کشت زعفران چقدر است؟

 درآمد کشت زعفران برای هر هزار متر در جداول زیر محاسبه شده است.

 

هزینه کاشت زعفران

سود کاشت زعفران

 

انتخابی هوشمندانه تر برای کسب درآمد از زمین 

احداث بانک پیاز زعفران انتخابی هوشمندانه تر برای ایجاد یک کسب و کار در زمین می باشد که در بازه کمتر دارای سود بیشتر می باشد. همانطور که از اسمش مشخص است در این کار اقدام به ایجاد یک خزانه برای تولید پیاز زعفران می کنیم. پاسخ چگونه پیاز زعفران تولید کنیم را در مقاله‌ی دیگری با بررسی کامل هزینه و درآمد آن بررسی کرده‌ایم.

 پیاز زعفران ریز تر و کوچکتر را خریداری می شوند  و با تغذیه اصولی پیازهای ریز را تبدیل به پیازهای درشت و مناسب برای کشت زعفران می کنند و در فصل کشت پیاز زعفرانی که مناسب برای کشت شده اند را به خریداران می دهند و مشاور کشت آنها می شوند  تا کشت موفق تری داشته باشند.

 سوددهی این کار دو ساله است و برای کسانی که به دنبال سود سریع و کار کمتری هستند مناسب تر می باشد. بانک پیاز زعفران با کشت زعفران تفاوت هایی دارد بنابراین لازم است که با اصول تغذیه پیاز زعفران، نحوه احداث بانک پیاز زعفران، نحوه مشاوره کشت زعفران به خوبی آشنایی داشته باشید.

دهکده موفقیت تمامی این آموزش ها را به نمایندگان خودش در شهرهای مختلف می دهد اگر شما هم زمینی دارید که مناسب برای کشت پیاز زعفران است و می‌خواهید به سوددهی خوبی برسید می توانید جزئی از نمایندگان دهکده موفقیت باشید.

 

نام و نام خانوادگی(ضروری)

 

در چه منطقه ای می توان این کار را انجام داد؟

در هر منطقه ای کشت زعفران انجام شود احداث بانک پیاز هم انجام می شود.

 

هزینه و درآمد آن چقدر است؟

 

هزینه های احداث مزرعه مادری پیاز زعفران

درآمد احداث بانک پیاز زعفران

 

چه مقدار زمین برای کسب درآمد نیاز داریم؟

برای احداث بانک نیاز به زمینی با متراژ 2000 متر به بالا دارید.

 

در انتها :

ویژگی های مثبتی که سرمایه گذاری در کشت زعفران دارد باعث شده یک گزینه ی مناسب برای کشت تبدیل شود. یکی از این نکات مهم تعلق کردن وام برای کشت کنندگان زعفران می باشد. به دلیل آنکه زعفران گیاهی پرسود اما کم مصرف در آب است و باتوجه به کم آبی های اخیر و تغییرات اقلیمی عموما ارگان های دولتی شهرهای مختلف از طرح توجیهی کاشت زعفران استقبال می کنند.


  دیدگاه های شما

 1. مافی گفت:

  توی ۱۰۰۰ متر زمین هم میشه این کسب و کار رو راه انداخت یک درآمد جانبی هم باشه خوبه تو این گرونی

 2. منتظری گفت:

  من هم میخوام تویه زمنیم پیاز زعفرون پرورش بدم استان لرستان هستم تکثیر پیاز زعفرون اینجا میشه؟

 3. بهروج گفت:

  سلام بنده در استان چهارمحال و ختیاری شهرستان نیما میخواهم از زمین های خالی استفاده کنم شما شریک میشوید؟

 4. ناشناس گفت:

  سلام حداکثر زمین در اختیار به متراژ ششصدمترمربع واقع در مازندران و در داخل شهر است
  آیا میشه بانک زعفران ایجادکرد؟
  چه امکاناتی باید فراهم بشه؟

  • معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما، خیر حداقل زمین برای ایجاد بانک زعفران ۵۰۰۰ متر هست، ph ۶.۵، چاه آب شیرین، گیاه چند ساله در زمین کشت نشده باشه

 5. شمیم گفت:

  سلام به عنوان کسب و کار در زمین ۲۰۰ متری میشه بانک پیاز که گفتین رو راه بندازیم ؟

 6. ماهینی گفت:

  با هزار متر زمین چکار کنیم؟ تو هزارمترهم میشه زعفران کشت کرد؟

 7. ابوالقاسم گفت:

  باسلام
  ۲۵۰۰ مترزمین دارم نها ل کاشتم وباغش کردم
  آیا میتونم قسمت های خالی بین درخت ها که به ردیف کاشتم ، زعفران بکارم؟ بازنشسته هستم.
  چقدرهزینه میخواد؟
  باتشکر – شهرهمدان

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما اگر فواصل بین نهال هارو و موع نهال رو ببرسی کنیم با تدبیر بله ممکنه، اگر‌مقدوره تماس بگيريد. ۰۹۳۰۲۹۹۹۷۶۸

 8. محمد حسین پورمحمدی گفت:

  سلام داداش گلم من ۱۴۰۰۰ زمین دارم تو راه اهر تبریز خاک حاصل خیز نیست کمی خاکش شور هستش میتونی زعفران یا پیاز یا چیزی بکارم چیکار میتونم بکنم طرف بیلوردی هستش لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم. مرسی که وقت می‌گذارید با تشکر

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما، بله میتونید، منتهی باید آزمون خاک و آب بگیریم و زمین رو الان آماده کنیم، لطفآ تماس بگيريد 09302999768

 9. کاربر گفت:

  سلام در شهرستان سمنان با 8000منر زمین میتوان کاشت زعفران را بعنوان یک شغل اصلی راه اندازی نمود.

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما، بله منتهی بایستی محصول بسته بندی شده عرضه کنید و به خورده فروشی رو بیارید

 10. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر یه زمین هفت هزار متری دارم و چندین ساله که در زمین هیچ کشتی انجام نشده صفر تا صد هزینه چقدر برام تمام میشود؟

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما باید آزمایش خاک بگیرید و زمین رو طبق نیاز مزرعه‌ آماده کنیم، حدود ۱۲۰ تا ۱۶۰ ميليون، علت این اختلاف قیمت هزینه ای هست که باید برای آماده سازی زمین و اصلاحات خاک داشته باشید با داشتن جواب آزمون خاک میزان هزینه قطعی مشخص میشه برای مشاوره و شروع میتونید با شماره 09302999768 تماس بگیرید

 11. سعید گفت:

  سلام و خسته نباشید من یک هکتار زمین دارم ولی تو منطقه گرمسیریه (شهرستان گچساران ،استان کهگیلویه و بویر احمد)آیاکشت زعفران تو چنین آب و هوایی امکان پذیره؟

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما اگر شرایط زمین و آب از نظر شوری و می‌دارد غنی بودن مناسب باشه، بله کشت ممکنه، منتهی در هر آب و هوایی شرایط رسیدگی متفاوته

 12. ناشناس گفت:

  باسلام من 150متردرروستای آذربایجان غربی (ارومیه)دارم چگونه می توانم زعفران بکارم خواهشمنداست راهنمایی فرمایید

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما بله ولیکن صرفه اقتصادی برای کشت خاکی از ۲۰۰۰ متر به بالاست

 13. مهدی گفت:

  سلام، وقت بخیر، آیا در شهر قم می‌شود زعفران کشت کرد و اگر می‌شود راهنمایی بفرمایید اگر نه پس چه کاری می‌شود روی زمین بایر انجام داد، متشکرم بابت توجه،،،

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما بله ممکن هست ولیکن احتیاج به اصلاح خاک وجود داره

 14. R.jafari گفت:

  درود بر شما

  23000 متر زمین داریم در جاده الموت قزوین محله عبدل اباد کوهپایه – جهت شراکت برای کاشت زعفران کسی اگر هست و میتونه تماس بگیره 09223271123
  خاک اونجا بسیار مناسب هست جهت کاشت انواع محصولات
  زمین از ما کاشت از شما

  • پشتیبان دهکده موفقیت گفت:

   درود بر شما بسیار عالی امید به خدا موردی بود پیام میدم خدمتتون

 15. محمد آئین گفت:

  با عرض سلام و درود فراوان خدمت شما ،،
  من 5000 متر زمین در شهر جهرم استان فارس دارم میخواستم بدونم اینجا میتونم کشت زعفران یا بانک پیاز انجام بدم

  • دهکده موفقیت گفت:

   وقت بخير البته، کشت زعفران در ۹۰ درصد شرایط آب و هوایی ممکن هست، منتهی با نیاز های رسیدگی مختلف

 16. Hamed گفت:

  سلام وقت بخیر بنده ۶۰۰۰ هزارمتر زمین در مرند اطراف تبریز دارم هرکسی مایل من در خدمتم زمین از بنده هزینه و کار با شما درامد نصف نصف .09212808185

 17. آمنه گفت:

  من اسم و شمارمو دادم اما با مطالعه بیشتر این صفحه متوجه شدم که زمین متراژ بالا باید باشه. متراژ زمینم کمه و در مازندران هست. خواستم بابت شماره ای که دادم عذرخواهی کنم و قصد مزاحمت ندارم. سپاس

 18. سیروس گفت:

  سلام ازبابت زمین مشکلی نداریم تادلت بخواد هست ولی کشاورزی میشه بعدشم نسبت به هرهکتار چقدر خرج برمی‌داره تابه سوددهی برسه

  • دهکده شاپ گفت:

   هر هکتار 250 میلیون هزینه داره پیاز حمل. کوددهی و حمل. کاشت . کارگری. ابیاری ها و کوددهی ها. محلولپاشی و هزینه های تانکر اب و کارگر. هزینه کارگر برداشت و چیدن و خشک کردن و…

 19. ناشناس گفت:

  سلام ۶ هکتار زمین کشاورزی گندم دارم که دیمی هست …ایا میشود زعفران پرورش داد

 20. رسول گفت:

  من دوهکتار زمین دارم با آب چاه عمیق چی میتونم بکارم که سودش خوب باشه

  • علیرضا صادقی زاده گفت:

   رسول عزیز درود بر تو بهترین کشت و کم توقع ترین کشت و پرسود ترین کشت زعفران هست، لطفا با واحد مشاوره زعفران تماس بگیرید

 21. محمد گفت:

  سلام. بنده میخوام گلخانه گیاهیان دارویی و کشت زعفران احداث کنم ۵۰۰۰ متر زمین و آب چاه پروانه دار دارم. جهت مجوز احداث اقدام کردم. طرح توجیهی از کجا تهیه کنم؟ و دنبال یک نفر متخصص جهت مشارکت و مدیریت پروژه هستم. در مراغه

  • علی رضا صادقی زاده گفت:

   درود برشما با واحد مشاوره تماس بگیرید، در بخش پرورش زعفران گلخانه ای میتونید رو دهکده حساب کنید.

 22. ناشناس گفت:

  سپاسگذارم پس از اخذ مجوز ساخت مشاوره بگیرم یا الان

  • علی رضا صادقی زاده گفت:

   درود بر شما برای شروع حتما با کارشناس دهکده صحبت کنید

 23. الیاس احمدی گفت:

  سلام من 200000هزار متر 2هکتار زمین با آبیاری قطری در استان هرمزگان شهرستان میناب ،دارم البته اینجا فقط در اوایل شهریور تا اسفند ماه ما کشت صیفی جان انجام می دیم ،خیار گوجه پیاز هندوانه و،،،،،،،امکانش هست برا زعفران هم جواب بده با این خاک و آب ،هوا

  • علی رضا صادقی زاده گفت:

   درود اگر ec اب زیر ۱۵۰۰ هست و دنا در تابستان زیر ۴۵ درجه بله ممکن هست کشت کنید

 24. ناشناس گفت:

  سلام
  زعفران به چند بار آبیاری نیاز دارد و روش آبیاری چگونه است لطفا توضیح میدین

  • علی رضا صادقی زاده گفت:

   درود برشما، آبیاری های زعفران که حتی با وحود بارش باران ضروری هست ۵ وعده هست، مهرماه گلاب زعفران، آبان ماه زاج آب زعفران، دی یا بهمن یخ آب زعفران، اسفند ماه بارآب زعفران، فروردین زردآب زعفران + بعلاوه زعفران به سه تا شیش نوبت هم محلولپاشی احتیاج داره (محلولپاشی یعنی اسپری آبکود به روی برگها)، بهترین روش آبیاری برای مزارع زعفران آبیاری بارانی هست.

 25. عليرضا گفت:

  با سلام و درود بر شما . من 2000 متر زمين دارم در منطقه شهر سنگر استان گيلان . آب فراوان هم دارم . ايا امكان توليد پياز زعفران هست ؟ و اينكه توليد كرديم .. اوكي بازار فروش هم وجود دارد ؟ پيشنهاد شما چيست ؟ تشكر از محبت شما

  • علی رضا صادقی زاده گفت:

   درود برشما اگر نزدیک شالیزار نیست جواب مثبتِ میتونید تولید کنید، ۱۰۰ البته که بازارش هست، منتهی باید با کارشناس مشورت کنید، میتونید در روزها و ساعات کاری تماس بگیرید 09302999768

 26. نقی گفت:

  سلام، ایادر مازندران کشت پیاز زعفران جواب میده ،،چجوری میشه پیاز زعفران را تهیه کرد

  • علی رضا صادقی زاده گفت:

   درود بر شما بستگی به منطقه و بارشتون داره. برای تهیه پیاز زعفران میتونید از وب سایت دهکده اقدام کنید اما لطفا قبلش حتما با مشاوران ما صحبت کنید برای مشاوره با شماره 09302999768 تماس بگیرید