دوره آموزش کاشت زعفران گلخانه ای ( همراه با پشتیبانی یک ساله )

 • نام پکیج : دوره آموزش کشت گلخانه ای زعفران ( از گلخانه تا بازار )
 • نام مدرس : علیرضا صادقی زاده
 • نوع پکیج : آنلاین ( به همراه یک سال پشتیبانی رایگان
 • جزییات پکیج :
  • 7 فصل آموزش صفر تا صد کشت گلخانه ای زعفران
  • آموزش کشت گلخانه ای زعفران برپایه علم و تجربه
  • آپدیت دوره به صورت دائمی
  • پشتیبانی یک ساله

   

   

 • بها پکیج : 1.000.000 تومان

فصل یک : گیاه شناسی

 1. انواع روش های کشت زعفران در گلخانه
 2. گیاه شناسی زعفران
 3. شناخت سیکل زندگی زعفران
 4. اهمیت گیاه شناسی زعفران
 5. نیازهای زیست محیطی زعفران

فصل دوم : نکات مهم اقتصادی

 1. هزینه و درآمد گلخانه
 2. ویژگی پیازمناسب گلخانه
 3. معایب و مزایای کشت گلخانه
 4. مراحل مدیریت سالانه گلخانه

فصل سوم : خاکشناسی

 1. کمبود و بیش بود در خاک
 2. نحوه نمونه گیری از خاک
 3. بافت خاک
 4. تفسیر آزمایش خاک
 5. تفسیر درشت مغذی
 6. تفسیر ریز مغذی

فصل چهارم : آماده سازی زمین

 1. پوسیده کردن کود
 2. فرآوری کمپوست
 3. آماده سازی زمین
 4. زمان کاشت
 5. روش های کاشت
 6. تسطیح زمین

فصل پنجم : آماده سازی گلخانه

 1. آماده سازی محیط گلخانه
 2. قفسه بندی گلخانه و ساخت طبق
 3. آشنایی با سیستم های حرارتی وبرودتی
 4. آشنایی با سیستم ها و روش های تامین رطوبت

فصل ششم : تجهیزات گلخانه

 1. همه چیز در مورد CO2
 2. لامپ رشد
 3. سیستم کنترلر-تابلو فرمان
 4. فن-تهویه هوا
 5. نصب تجهیزات

فصل هفتم : شروع کار گلخانه

 1. عملیات تستینگ
 2. ضدعفونی
 3. انبارداری
 4. آشنایی با میزان عوامل محیطی در سیکل های مختلف
 5. انتقال بنه به گلخانه

فصل هشتم : گلدهی و فرآوری

 1. گلدهی
 2. فرآوری
 3. انتقال به زمین
 4. انتقال به بستر جایگزین

فصل نهم : بسترهای جایگزین

 1. ورمیکولایت
 2. پرلایت
 3. پیتماس
 4. کوکوپیت

فصل دهم : تغذیه و نگهداری

 1. تغذیه بعد از کاشت
 2. انواع تغذیه
 3. نگهداری و پرورش

کشت گلخانه ای زعفران از کشور چین شروع شده و امروزه در ایران نیز هوادارانی پیدا کرده. با توجه به مزایایی که این نوع کشت دارد به نظر می رسد می تواند در بسیاری از شهر های کشور ما نیز عملکرد خوبی رو از خودش نشون بدهد.

توی دوره‌ی آموزش کاشت زعفران هم مانند دوره ی آموزشی کشت زعفران در خاک از تجربیات و آموزه های علمی کارشناس و مدرس دهکده موفقیت استفاده می کنید. بعد از تکمیل آموزش ها دهکده موفقیت یک سال زراعی را در کنار شما و همگام با شما طی می کند تا تبدیل به یک زعفرانکار ماهر شوید.

چرا به سمت کشت گلخانه‌ ای زعفران برویم؟

آموزش کاشت زعفران گلخانه ای

با توجه به کم آبی هایی که اخیراً در کشور با آن مواجه هستیم، حفظ کیفیت زعفران در عین مصرف کمتر آب یکی از مسائل مهم در مناطق کم آب و گرفتار در خشکسالی مانند اصفهان، شیراز، کرمان، یزد، کرمانشاه و سایر شهر ها می باشد. استفاده از کشت گلخانه ای زعفران این هدف را تا حدودی محقق می‌کند.

یکی دیگر از اهداف کشت گلخانه ای زعفران استفاده از فضای کم تر اما با سود و گلدهی بیشتر میباشد؛ کشت زعفران گلخانه ای به صورت طبقاتی این هدف را نیز محقق می کند. این موضوع در مناطقی مانند کرج و تهران یا سایر کلان شهرهایی که با کمبود زمین های کشاورزی مواجه هستند گزینه بسیار مناسبی می باشد.

چه نیازی به گذراندن دوره‌ آموزش کاشت زعفران گلخانه ای وجود دارد؟

در کشت گلخانه ای شرایط محیطی به صورت مصنوعی برای گیاه ایجاد می شود. بنابراین بسیار ضروری است که شما به راه های کنترل تمام شرایط محیطی اعم از اکسیژن، دی اکسید کربن، دما، رطوبت و نور آشنا باشید تا بتوانید شرایط مناسب را برای گیاه فراهم کنید. اگر نتوانید این شرایط محیطی مناسب را برای گیاه فراهم کنید زعفران به درستی چرخه ی زندگی خود را تکمیل نمی کند و به راحتی سرمایه ای که هزینه می کنید را از دست خواهید داد.

در دوره کشت زعفران گلخانه‌ ای چه چیزی یاد میگیریم؟

در این دوره آموزش کشت گلخانه‌ای زعفران سفری نسبتاً کوتاه اما جامع به این نوع کشت خواهید داشت. در این سفر مجازی شما نکات لازم برای انتخاب فضای مناسب کشت گلخانه ای زعفران و آماده سازی فضا، آماده سازی ابزارهای لازم همراه با نکاتی در مورد صرفه جویی در هزینه ها کشت تا انتقال پیاز ها به زمین و تغذیه مناسب آن ها آموزش خواهید دید و یک فصل زراعی کشت زعفران در گلخانه را به صورت مجازی خواهید گذراند.

 

با چه روش هایی میتوان زعفرن را در گلخانه کشت نمود؟

با دو روش هیدروپونیک و ایروپونیک میتوان سیستم کشت گلخانه ای را راه اندازی کرد. در سیستم هیدروپونیک عموما بستر اب است و مواد غذایی از طریق چرخش اب در اختیار گیاه قرار می گیرد و در کشت ایروپونیک بستری وجود ندارد و برای تغذیه باید پیازها مجددا به زمین منتقل شوند.در این آموزش در مورد کشت ایروپونیک اطلاعات کامل را کسب خواهید کرد همچنین در این دوره در مورد بسترهایی که میتوانید در محیط گلخانه استفاده کنید و جایگزین اب کنید نیز صحبت خواهد شد.

 

تجهیزات مورد نیاز برای کاشت زعفران گلخانه ای  :

 • سینی (برای قرار دادن پیاز زعفران گلخانه ای)
 • قفسه ها
 • سیستم کنترل
 • رطوبت ساز
 • سیستم سرمایشی
 • سیستم گرمایشی

 

 

مراحل کشت زعفران گلخانه ای

آماده سازی سالن کشت

ابتدا باید کف گلخانه و دیواره ها عایق شود و سپس جای دستگاه ها لازم برای کشت زعفران به صورت گلخانه ای مشخص شود. قفسه های کشت زعفران در این مرحله باید آماده شوند.

تهیه پیاز زعفران گلخانه ای

پیاز زعفران گلخانه ای باید تمام ویژگی های پیاز سالم را داشته باشند یعنی بدون آفت و بیماری بوده و در وزن مناسب قرار داشته باشند.

انتقال پیاز به سینی های کشت

بعد از تهیه پیازها باید از راه های ورود نور به گلخانه جلوگیری کرد و تمام ورودی های را پوشاند. سپس باید پیازها را بر روی سینی چیده و در قفسه بندی ها قرار داده شوند.

انتقال پیاز به زمین

بعد از برداشت پیازها باید به زمین انتقال داده شوند بهتر است در طول بهار و تابستان آماده سازی های زمین انجام شود.

نور، رطوبت و دما سه عامل حیاتی در کشت زعفران به روش گلخانه ای می باشد.

 

 

زمان کشت گلخانه ای زعفران 

زمان کشت زعفران به روش سنتی با کشت در گلخانه تفاوت هایی دارد. عموما کشت سنتی از اواخر خرداد تا مهر با توجه به شرایط اقلیمی مختلف انجام می شود اما در کشت زعفران گلخانه ای پیش از کشت حتما باید آماده سازی سالن گلخانه را انجام داده باشید.

شرایط گلخانه در زمان ورود پیاز زعفران باید کاملا تاریک باشد و تجهیزات لازم در جای مناسب قرار گرفته باشند. بنابراین زمان مقوله ی بسیار حساسی در کشت زعفران به روش گلخانه ای است. ما در آموزش کشت گلخانه ی زعفران این موضوع را مورد بررسی قرار داده ایم.

 

آموزش کشت گلخانه ای زعفران

۶ مزیت کشت گلخانه ای زعفران برای علاقه مندان

 1. در کاشت زعفران گلخانه ای کنترل شرایط جوی در دست شماست و به راحتی می توانید شرایط آب و هوایی مناسبی را از لحاظ دما نور و رطوبت برای پیاز زعفران فراهم نمایید. همچنین پیاز از عوارضی مانند سرما زدگی، کم آبی و خشکسالی در امان می ماند.
 2. مصرف آب کمتر کشت گلخانه ای زعفران نسبت به کشت خاکی باعث علاقمندی افراد به کشت گلخانه ای زعفران شده است با توجه به خشکسالی که در کشور ما حاکم است روی آوردن به استفاده کمتر و بهینه تر از آب قابل توجه می باشد.
 3. در شرایط گلخانه می‌توان به راحتی وجود آفات و بیماری‌های مختلف را کنترل نمود به دلیل اینکه پیازهای زعفران در خاک پنهان نیستند و قابل دیدن هستند به سرعت وجود آفت یا بیماری نمایان شده و به راحتی مبارزه را راحت‌تر می‌کند.
 4. در کشت زعفران مبارزه با علف های هرز یک موضوع مهم می باشد. در کشت گلخانه ای زعفران این مرحله به کلی حذف شده و علف هرزی در محیط گلخانه به وجود نمی آید بنابراین نیاز به استفاده از سموم و آفت کش ها نمی باشد.
 5. شرایط قابل کنترل و همچنین نبود آفت و بیماری و استفاده نکردن از آفت علف کش ها باعث شده که کیفیت زعفران در کشت گلخانه‌ای بیشتر از کشت خاکی باشد.
 6. برداشت زعفران در کشت گلخانه ای بسیار راحت تر نسبت به کشت خاکی می باشد شرایط برداشت راحت تر است در نتیجه فرآیند برداشت تا خشک کردن زعفران سریعتر پیش خواهد رفت که خود نیز عاملی در افزایش کیفیت می باشد.

چرا دوره آموزش کاشت زعفران در گلخانه‌ دهکده موفقیت را انتخاب کنیم؟

آموزش کشت زعفران گلخانه ای

یک فصل زراعی کامل با شما هستیم:

اولین و مهمترین دلیل  برای انتخاب دهکده موفقیت وجود دارد پشتیبانی کارشناس کشاورزی میباشد. در کشت گلخانه ای زعفران نکات مهمی برای تغذیه، انتقال پیاز و فرآیندهای مشابه وجود دارد که در صورت رعایت نکردن هر کدام به راحتی می تواند سرمایه شما را به باد دهد!

بنابراین وجود کارشناسی که با مسائل پیش رو آشنایی داشته باشد می تواند اطمینان بخش باشد.

یکسال پشتیبانی رایگان برای کسانی که دوره آموزش کشت گلخانه ای زعفران دهکده موفقیت را می گذارند درنظر گرفته شده است. این پشتیبانی یک سال زراعی شما را در بر می گیرد.

در کنار کارشناسان ما شما یک گروه با سایر شرکت کنندگان در دوره ی آموزشی کشت گلخانه ای زعفران خواهید داشت که قطعا تبادل اطلاعات صورت گرفته در آن گروه تجربه های منحصر به فردی می باشد.

تاکید دهکده موفقیت بر علم به همراه تجربه :

دهکده موفقیت معتقد است علم و تجربه در کنار هم عامل موفقیت می باشند به همین دلیل دوره ها و مشاوره های خود را نیز بر همین مبنا برگزار می‌کند مدرسان و مشاوران مجموعه موفقیت اطلاعات خود را دائما به روز کرده و آن را مطابق با تجربه های گذشته در دوره ها بیان می کند. در کنار این دوره می توانید از گلخانه ما نیز بازدید کرده تا به صورت عملی با این روش آشنا شوید.

آپدیت به روز اطلاعات شما :

همچنان که مدرس و کارشناس مجموعه دهکده موفقیت اطلاعات خود را مطابق با پیشرفت علم و تکنولوژی های کشاورزی به روز و آپدیت می‌کند؛ دوره ها نیز برای انتقال اطلاعات به شرکت کنندگان به روز رسانی خواهد شد.

 

اطلاعات دوره کاشت زعفران در گلخانه
✅نوع دوره  ویدئویی / مجازی
✅ موضوع آموزش کاشت گلخانه ای زعفران
✅ دسترسی دوره مادامالعمر
✅ مشاوره و پشتیبانی یکسال مشاوره رایگان
✅ تعداد فصول هفت فصل کامل

 

اگر برای شرکت در دوره کشت گلخانه ای زعفران به اطلاعات بیشتری نیاز دارید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

پکیج های آموزشی زعفران

نام و نام خانوادگی(ضروری)
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

سوالات متداول

>من مزرعه زعفران دارم برا کشت زعفران در گلخانه باید آموزش ببینیم؟
کشت زعفران در مزرعه با کشت زعفران در خانه تفاوتی بسیاری دارد بله حتما نیاز است که آموزش ببینید.
>برای کشت گلخانه ای زعفران حتما بادی زمین داشته باشیم؟
پیاز زعفران برای تغذیه نیاز دارد بعد از گلدهی تا به خواب رفتن را در خاک سپری کند بنابراین بله نیاز است که حتما برای چند ماه زمین داشته باشید.