مقالات   >   همه چیز در مورد سود، درآمد و هزینه کشت زعفران در خاک

همه چیز در مورد سود، درآمد و هزینه کشت زعفران در خاک

هزینه ی کشت زعفران درهکتار

در سال‌های اخیر از کشت زعفران استقبال فراوانی شده و اکثر استانها به سمت کشت و کار زعفران روی آوردند، با این اوصاف گمان میرود که درآمد کشت زعفران به دلیل افزایش عرضه کاسته خواهد شد که البته حرف درستی نیست.

یکی دیگر از فرضیه های تهدید کننده کشت و کار زعفران، فعالیت کشورهای دیگر همچون چین و افغانستان در این حوزه است. افغانستان مانند بسیاری از زعفران کاران ایرانی، به روش‌های سنتی کشت زعفران روی آورده است، اما کشور چین به روش های کشت زعفران هیدروپونیک علاقه بیشتری نشان داده است.

البته در روش های کشت گلخانه‌ای زعفران به دلیل انتقال پیاز زعفران به خاک بعد از دوران گلدهی (چیدن گل زعفران)، در نهایت نیاز به زمین زراعی خواهد بود.

از آنجایی که زمان انتقال در اواخر فصل پاییز می باشد امکان بدون خاک ماندن پیاز زعفران و از دست رفتن سرمایه وجود خواهد داشت؛ که در مقاله ی مزایا کشت زعفران گلخانه به طور کامل توضیح داده شده است.

به عقیده کارشناسان دهکده موفقیت تنها کسانی در کشت گلخانه‌ای زعفران نتیجه مطلوب می گیرند که تجربه‌ای از کشت سنتی زعفران داشته باشند.

 آموزش کشت زعفران در خاک

هر سوالی در مورد آموزش کشت زعفران در گلخانه داری با ما در میون بگذار!

نام و نام خانوادگی(ضروری)

هزینه کشت زعفران در هزارمتر و یک هکتار

هزینه و سرمایه اولیه مورد نیاز برای کشت زعفران به دو دسته کلی 1)هزینه های سالیانه 2)هزینه های سال اول تقسیم می شود که برای نوشتن طرح توجیهی کشت زعفران لازم است به آن توجه نمایید.

 1)هزینه سال اول:

مربوط به آماده سازی زمین، تهیه ی پیاز زعفران، کشت زعفران و کود دهی پایه هست. که تمام این هزینه ها مربوط به سال اول است و در 7سال بعد تکرار نخواهد شد.

برای خرید پیاز زعفران مرغوب و تغذیه شده از مزارع 3 ساله می تونی از سایت دهکده موفقیت اقدام کنی.

 2)هزینه سالیانه:

مربوط به هزینه ی نگهداری که شامل آبیاری زعفران ، کوددهی، محلول پاشی ، وجین و سموم علفکش، هزینه ی برداشت و فرآوری محصول زعفران می باشد.

میزان برداشت زعفران در هزارمتر و یک هکتار چقدر است؟

در هر هزارمتر در سال اول درست چند ماه پس از کشت حدود 500 تا 800 گرم زعفران خشک می توانید برداشت کنید. و در هر هکتار میزان برداشت 5 تا 8 کیلوگرم زعفران دسته یا دختر پیچ خشک می باشد.

توجه! تمامی هزینه های حساب شده برای سال99 می باشد.

 الف)هزینه های آماده سازی زمین 

سود کشت زعفران در هزارمتر

ب)هزینه کاشت زعفران

متوسط عملکرد زعفران در هرهکتار

 ج)هزینه نگهداری 

هر100-70کیلو گل زعفران 1کیلو گرم زعفران خشک به ما می دهد.

هزینه کشت زعفران در هزارمتر

سرمایه اولیه مورد نیاز برای کاشت زعفران در هزارمتر و یک هکتار

کل هزینه کشت زعفران برای هزارمتر و یک هکتار

د)سود زعفران چقدر است؟

سود حاصل از برداشت زعفران در یک هکتار و هزارمتر

درامد کشت زعفران در هزار متر

البته این قیمت فروش برای زعفران دسته یا دختر پیچ هست، اگر شما زعفران را به صورت نگین و سوپر نگین فرآوری کنید؛ طبعا سود بسیار بیشتر خواهید برد. با زعفران نگین و سوپر نگین حتی می توانید به راه اندازی کارگاه بسته بندی و صادرات زعفران نیز فکر کنید و درآمد فوق العاده ای را از کشت زعفران به دست آورید.

اگر با انواع زعفران و شناسایی آنها آشنایی نداری از مقاله انواع زعفران استفاده کن.

نکته ای که در کشت زعفران وجود دارد، ارزش افزوده زعفران هست. پیاز زعفران بعد از هفت سال نه تنها از بین نمی رود بلکه حکم یک سرمایه گذاری تضمین شده را برای شما دارد. پیاز زعفران هر ساله تکثیر می شود و وزن و تعداد آن افزایش می یابد و به طبع درآمد کشت زعفران نیز افزایش خواهد یافت.

بعد از هفت سال شما می توانید پیاز های زعفران را از خاک خارج کنید و اقدام به فروش آنها کنید. یا اگر به کشت و پرورش زعفران علاقه مند شدید به زمین دیگری منتقل کنید و هفت سال دیگر هم با تجربه ی بهتر و بیشتر از درآمد کشت زعفران لذت ببرید.

اما هوشمندانه تر است از این ویژگی زعفران بهره بیشتری ببرید و یک کار کم هزینه تر با بازدهی بیشتر انجام دهید. احداث خزانه زعفران کار هوشمندانه ای است که میتوان انجام داد.

برای اطلاع از شرایط احداث خزانه این فرم را تکمیل کنید.

مشاوره احداث بانک پیاز زعفران

نام و نام خانوادگی(ضروری)
سود و درامد کشت زعفران در هکتار

به دلیل تکثیر پیاز زعفران، میزان برداشت زعفران در سال های بعد به مراتب بیشتر خواهد بود.باید ذکر کنیم که صحت مطلب فوق در صورتی مورد تایید می باشد که تمام موارد کاشت تا برداشت را رعایت کرده باشید.

در مقاله ی دیگری میزان درآمد کشت زعفران گلخانه ای را برای یک گلخانه ی 20 متری بررسی کرده ایم که می تواند راهنمای خوبی برای علاقه مندان به کشت گلخانه باشد.

کشت زعفران در سبد یا همان کشت زعفران در پشت بام یکی از  روش های خانگی کشت زعفرانه که توضیحات کاملشو میتونید در مقاله ی کشت زعفران در منزل بخونین.

  دیدگاه های شما

 1. profile avatar علی گفت:

  اینجور که شما میگین درآمد کشت زعفران فوق العادس و کشاورزا الکی بی پولن.

  • profile avatar معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما. بله اگر کشاورزها به توصیه لازم گوش کنن و رسیدگی به زمین رو فراموش نکنن همین مقدار درآمد کشت زعفران را در هزارمتر و هکتار گفته شده رو میتونن برداشت کنن. دلایل مختلفی برای سودکم بعضی از کشاورزان وجود داره که البته یکی از آنها برداشت کم و فروش با قیمت پایینه.

 2. profile avatar معصومه گفت:

  این هزینه و در آمدحساب شده برای کشت زعفران برای سال 1400 هست؟

  • profile avatar معصومه مزدکی گفت:

   درود بر شما خیر هزینه و در آمد و سود حساب شده زعفران برای سال 99 هست

 3. profile avatar علی گفت:

  اگر بخواید یک مقدار کلی بگید سرمایه اولیه برای کشت زعفران چقدر؟ چقدر باید پول داشته باشم زمین دارم. برای کشت خاکی میگم.