۰۹۳۰۲۹۹۹۷۶۸-٠٢٦٩١٣٠١٣٥٠دهکده موفقیت گشتا

درآمد کشت زعفران

درآمد کشت زعفران چه طور است؟

در سال‌های اخیر از کشت زعفران استقبال فراوانی شده، و اکثر استانها به سمت کشت و کار زعفران روی آوردند، با این اوصاف گمان میرود که حاشیه سود تولید زعفران به دلیل افزایش عرضه کاسته خواهد شد، اما با تمام این ها با تلاش و تمرکز و استفاده از راهکارهای به روز در تولید و فروش قطعاً کسب ثروت از کاشت پیاززعفران میسر خواهد بود.

یکی دیگر از فرضیه های تهدید کننده درآمد کشت زعفران، فعالیت کشورهای دیگر همچون چین و افغانستان در این حوزه است. افغانستان مانند بسیاری از زعفران کاران ایرانی، به روش‌های سنتی کشت زعفران روی آورده است، اما کشور چین به روشهای کشت زعفران هیدروپونیک و کشت زعفران آیروپونیک علاقه بیشتری نشان داده است.

اگه شماهم علاقه مند به کشت گلخانه ای زعفران هستین آموزش رایگانش توی سایت دهکده موفقیت قرار داره.

در روش های گلخانه ای کاشت زعفران مزیت هایی مانند:

جلوگیری از هدر رفت آب یا همان کاهش مصرف آب، سهولت در مبارزه با آفات و جانوران وجود دارد، اما برای گیاهی چون زعفران که در سال مصرف آب چندانی ندارد مصرف بهینه آب در روش کشت گلخانه‌ای زعفران مزیت به شمار نمی آید.

به عقیده کارشناسان دهکده موفقیت تنها کسانی در کشت گلخانه‌ای زعفران نتیجه مطلوب می گیرند که، تجربه‌ای از کشت سنتی زعفران داشته باشند.

تمام مزایا و معایب کشت گلخانه ای زعفرون رو توی یک مقاله با کشت خاکی مقایسه کردیم که می تونین ازش استفاده کنین.

سوددهی کشت زعفران

برای بررسی سوددهی زعفران لازمه ابتدا مقدار هزینه ها را حساب کنیم.

هزینه های کشت زعفران به دو دسته کلی 1)هزینه های سالیانه 2)هزینه های سال اول تقسیم می شود

هزینه سال اول:

مربوط به آماده سازی زمین، تهیه ی پیاز زعفران، کشت زعفران و کود دهی پایه هست. که تمام این هزینه ها مربوط به سال اول است و در 7سال بعد تکرار نخواهد شد.

2)هزینه سالیانه:

مربوط به هزینه ی نگهداری که شامل آبیاری، کوددهی، محلول پاشی، وجین و هزینه ی برداشت و فرآوری محصول زعفران می باشد.

توجه! تمامی هزینه های حساب شده برای سال99 می باشد.

الف)هزینه های آماده سازی زمین کشت زعفران

جدول هزینه ی آماده سازی زمین زعفران
جدول هزینه ها ی مورد نیاز برای کشت زعفران در خاک

ب)هزینه کاشت زعفران

 هزینه-ی-کشت-زعفران-برای-هزارمتر-و-یک-هکتار
جدول هزینه های لازم برای کشت زعفران در هزار متر و یک هکتار

ج)هزینه نگهداری وبرداشت زعفران

**هر100-70کیلو گل زعفران 1کیلو گرم زعفران خشک به ما می دهد**

هزینه-ی-نگهداری-سالیانه-زعفران-برای-هزارمتر-و-یک-هکتار1
جدول هزینه-ی-نگهداری-سالیانه-زعفران-برای-هزارمتر-و-یک-هکتار1
کل-هزینه-کشت-زعفران-برای-هزارمتر-و-یک-هکتار1
جدول کل هزینه های کشت زعفران در خاک

د)سود برداشت زعفران

درامد-زعفران-در-هزار-متر-و-یک-هکتار
جدول درامد-زعفران-در-هزار-متر-و-یک-هکتار کشت خاکی

البته قیمت زعفران دسته یا دختر پیچ درجدول حساب شده، اگر شما زعفران را به صورت نگین و سوپر نگین فرآوری کنید طبیعتا سود بسیار بیشتری خواهید برد. با زعفران نگین و سوپر نگین حتی می توانید به صادرات زعفران نیز فکر کنید و سود فوق العاده ای را از کشت زعفران ببرید.

ارزش افزوده زعفران

نکته ای که در کشت زعفران وجود دارد، ارزش افزوده زعفران هست. پیاز زعفران بعد از هفت سال نه تنها از بین نمی رود، بلکه حکم یک سرمایه گذاری تضمین شده را برای شما دارد. پیاز زعفران هر ساله تکثیر می شود و وزن و تعداد آن افزایش می یابد.

بعد از هفت سال شما می توانید پیاز های زعفران را از خاک خارج کنید و اقدام به فروش آنها کنید. یا اگر به کشت و پرورش زعفران علاقه مند شدید، آنها را به زمین دیگری منتقل کنید و هفت سال دیگر هم با تجربه ی بهتر و بیشتر از زعفران لذت ببرید.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید اگر در سال اول احداث مزرعه به روش کشت آرمانی با تراکم ۱۰ تن پیاز در هکتار اقدام به کشت کرده باشیم در سال هفتم به طور میانگین پیازهای زعفران به ۵ برابر یعنی تا ۵۰ تن تکثیر پیدا می‌شوند.

نمودار درآمد زعفران و تکثیر پیاز زعفران
نمودار درآمد زعفران و تکثیر پیاز زعفران

درآمد کشت خانگی زعفران

در برخی موارد در خبر ها یا مقالات متعدد دیده و خوانده می شود کشت زعفران در منزل نیز قابل انجام است. و سود دهی دارد. کشت زعفران در سبد یا همان کشت زعفران در پشت بام یکی از  روش های خانگی کشت زعفران است. در روش کشت سبدی زعفران باید به میزان رطوبت، بارش و میزان دمای هوا در فصل رویش و فصل برداشت دقت دوچندان داشته باشید. برای یادگیری این موضوع میتونید از مقاله ی کشت زعفران در منزل دهکده موفقیت استفاده کنید.

اگر شما هم به سود خوب زعفران فکر می کنید فرصت و از دست ندید و در دوره ی آموزشی صفرتا صد کشت زعفران که به صورت رایگان قرار داده شده استفاده کنید و برای مشاوره با مشاوران ما تماس (واتس اپ) بگیرید.

   به نظر شما میشه روی زعفران به عنوان یک سرمایه گذاری هفت ساله نگاه کرد؟نظراتتون رو برامون کامنت کنید

دهکده موفقیت گشتا
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
باز کردن چت
واتس اَپ دهکده
میتونیم کمکتون کنیم؟