۰۹۳۰۲۹۹۹۷۶۸-٠٢٦٩١٣٠١٣٥٠دهکده موفقیت گشتا

در آمد کشت زعفران چقدره؟

در سال‌های اخیر از کشت زعفران استقبال فراوانی شده و اکثر استانها به سمت کشت و کار زعفران روی آوردند، با این اوصاف گمان میرود که درآمد کشت زعفران به دلیل افزایش عرضه کاسته خواهد شد، اما با تمام این ها با تلاش و تمرکز و استفاده از راهکارهای به روز در تولید و فروش قطعاً کسب درآمد از کاشت زعفران میسر خواهد بود.

یکی دیگر از فرضیه های تهدید کننده کشت و کار زعفران، فعالیت کشورهای دیگر همچون چین و افغانستان در این حوزه است. افغانستان مانند بسیاری از زعفران کاران ایرانی، به روش‌های سنتی کشت زعفران روی آورده است، اما کشور چین به روشهای کشت زعفران هیدروپونیک و کشت زعفران آیروپونیک علاقه بیشتری نشان داده است.

در روش های گلخانه ای کاشت زعفران مزیت هایی مانند: جلوگیری از هدر رفت آب یا همان کاهش مصرف آب و سهولت در مبارزه با آفات و جانوران وجود دارد، اما برای گیاهی چون زعفران که در سال مصرف آب چندانی ندارد مصرف بهینه آب در روش کشت گلخانه‌ای زعفران مزیت به شمار نمی آید، البته روش های کشت گلخانه‌ای زعفران به دلیل انتقال پیاز زعفران به خاک بعد از دوران گلدهی (چیدن گل زعفران)، در نهایت نیاز به زمین زراعی خواهد بود. از آنجایی که زمان انتقال در اواخر فصل پاییز می باشد.

تفاوت کشت گلخانه ای و خاکی زعفران رو توی یک مقاله کاملا براتون توضیح دادیم.

به عقیده کارشناسان دهکده موفقیت تنها کسانی در کشت گلخانه‌ای زعفران نتیجه مطلوب می گیرند که، تجربه‌ای از کشت سنتی زعفران داشته باشند.

آموزش کشت گلخانه ای زعفران رو به صورت رایگان در دهکده موفقیت یاد بگیرو تجربه ی این نوع کشت رو بشنو.

 هزینه کشت زعفران در هزارمتر و یک هکتار

هزینه و سرمایه اولیه مورد نیاز برای کشت زعفران به دو دسته کلی 1)هزینه های سالیانه 2)هزینه های سال اول تقسیم می شود

 1)هزینه سال اول:

مربوط به آماده سازی زمین, تهیه ی پیاز زعفران, کشت زعفران و کود دهی پایه هست. که تمام این هزینه ها مربوط به سال اول است و در 7سال بعد تکرار نخواهد شد.

برای تهیه پیاز زعفران مرغوب و تغذیه شده از مزارع 3ساله می تونی از سایت دهکده موفقیت اقدام کنی.

 2)هزینه سالیانه:

مربوط به هزینه ی نگهداری که شامل آبیاری, کوددهی, محلول پاشیوجین و هزینه ی برداشت و فرآوری محصول زعفران می باشد.

توجه! تمامی هزینه های حساب شده برای سال99 می باشد.

 الف)هزینه های آماده سازی زمین 

جدول هزینه ی آماده سازی زمین زعفران

 ب)هزینه کاشت زعفران

هزینه-ی-کشت-زعفران-برای-هزارمتر-و-یک-هکتار

 ج)هزینه نگهداری وبرداشت زعفران در هزارمتر و یک هکتار

هر100-70کیلو گل زعفران 1کیلو گرم زعفران خشک به ما می دهد.

هزینه-ی-نگهداری-سالیانه-زعفران-برای-هزارمتر-و-یک-هکتار1

سرمایه اولیه مورد نیاز برای کاشت زعفران در هزارمتر و یک هکتار

کل-هزینه-کشت-زعفران-برای-هزارمتر-و-یک-هکتار1

 د)سود حاصل از برداشت زعفران در یک هکتار و هزارمتر

درامد-زعفران-در-هزار-متر-و-یک-هکتار

البته این قیمت فروش برای زعفران دسته یا دختر پیچ هست، اگر شما زعفران را به صورت نگین و سوپر نگین فرآوری کنید طبعا سود بسیار بیشتر خواهید برد. با زعفران نگین و سوپر نگین حتی می توانید به صادرات زعفران نیز فکر کنید و درآمد فوق العاده ای را از کشت زعفران به دست آورید.

اگر با انواع زعفران و شناسایی آنها آشنایی نداری از مقاله انواع زعفران استفاده کن.

نکته ای که در کشت زعفران وجود دارد، ارزش افزوده زعفران هست. پیاز زعفران بعد از هفت سال نه تنها از بین نمی رود بلکه حکم یک سرمایه گذاری تضمین شده را برای شما دارد. پیاز زعفران هر ساله تکثیر می شود و وزن و تعداد آن افزایش می یابد و به طبع درآمد کشت زعفران نیز افزایش خواهد یافت. 

بعد از هفت سال شما می توانید پیاز های زعفران را از خاک خارج کنید و اقدام به فروش آنها کنید. یا اگر به کشت و پرورش زعفران علاقه مند شدید به زمین دیگری منتقل کنید و هفت سال دیگر هم با تجربه ی بهتر و بیشتر از درآمد کشت زعفران لذت ببرید

درآمد زعفران

 به دلیل تکثیر پیاز زعفران، میزان برداشت زعفران در سال های بعد به مراتب بیشتر خواهد بود.باید ذکر کنیم که صحت مطلب فوق در صورتی مورد تایید می باشد که تمام موارد کاشت تا برداشت را رعایت کرده باشید.

 کشت زعفران در سبد یا همان کشت زعفران در پشت بام یکی از  روش های خانگی کشت زعفرانه که توضیحات کاملشو میتونید در مقاله ی کشت زعفران در منزل بخونین.

نظرشما در مورد سرمایه گذاری روی زعفران چیه؟میشه بهش عنوان سرمایه گذاری هفت ساله نگاه کرد؟

نظر دهید

پاسخ دهید

دهکده موفقیت گشتا
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
باز کردن چت
واتس اَپ دهکده
میتونیم کمکتون کنیم؟