۰۹۳۰۲۹۹۹۷۶۸-٠٢٦٩١٣٠١٣٥٠دهکده موفقیت گشتا

تاثیر جلبک دریایی در رشد پیاز زعفران

تاثیر جلبک دریایی در رشد پیاز زعفران

مدیریت تغذیه و رساندن عناصر مورد نیاز به گیاه زعفران از طریق محلول پاشی های منظم و کود دهی مناسب قابل تامین است. یکی از عناصری که بسیار در رشد پیاز زعفران و ضخیم تر شدن برگها و ریشه که وظیفه رساندن تغذیه به پیاز زعفران را برعهده دارند جلبک دریایی است.
اثر کودی جلبک دریایی بر رشد پیاز زعفران به قدری چشمگیر است که تفاوت مزارعی که از این کود استفاده کردند در میزان گلدهی زعفران به دو برابر هم می رسد. استفاده از این کود ۲ تا ۵ لیتر در هکتار بسته به تراکم و میزان پیاز زعفران کشت شده در زمین متفاوت است.
استفاده از  کود جلبک دریایی سبب افزایش وزن کلاله خشک می‌شود. با افزایش ضخامت ریشه پیاز زعفران طبیعتا جذب عناصر ریز مغذی بیشتر خواهد شد و این فرایند منجر به افزایش وزن پیاز زعفران خواهد شد. در طی این نمو تعداد گل های زعفران که از هر پیاز خارج شده هم بیشتر خواهد بود و در نهایت میزان محصول دهی سیر صعودی خواهد داشت.
بهترین تاثیر جلبک دریایی در رشد پیاز زعفران در طول مرحله شدت رشد زعفران یعنی اواسط زمستان است اما اگر به هر دلیل محلول پاشی کود جلبک دریای به تعویق افتاد میتوان تا اواخر اسفند ماه از این کود استفاده کرد. توجه داشته باشید در هنگام محلول پاشی شرایط اقلیمی محلولپاشی را حتماً رعایت کنید.
تمامی اثرات ذکر شده فوق در صورتی مورد تایید است که عناصر ریزمغذی دیگر توسط کود هایی مانند کودهای کامل ریزمغذی به پیاز زعفران رسیده باشد.
استفاده از کودهای طبیعی علاوه بر کاهش مصرف کودهای شیمیایی و ایجاد آلودگی های زیست محیطی گامی موثر در راستای پایداری مزرعه زعفران شما خواهد بود.
جهت گرفتن مشاوره کودی و تغذیه مزرعه زعفران خود کارشناسان دهکده در ۲۴ ساعت روز پاسخگویی شما دوستان عزیز دهکده‌ ای می‌باشند.

مشاوره رایگان تماس با دهکده واتس اپ

3 نظرات
  1. تو چه کود هایی جلبک دریایی وجود داره

  2. کود سافرون مجیک زعفران جلبک دریایی داره که خیلی در رشد گل های زعفران موثره

پاسخ دهید

دهکده موفقیت گشتا
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
باز کردن چت
واتس اَپ دهکده
میتونیم کمکتون کنیم؟