۰۹۳۰۲۹۹۹۷۶۸-٠٢٦٩١٣٠١٣٥٠ دهکده موفقیت گشتا

آنچه درباره پیاز زعفران باید بدانید

  • پیاز زعفران
    پیاز زعفران
  • پیاز زعفران
    پیاز زعفران
  • پیاز زعفران
    پیاز زعفران

آنچه درباره پیاز زعفران باید بدانید

زعفران از طریق پیاز زعفران رشد کرده و به عمل می آید. پیاز زعفران در حدود یک سال در هنگام ورود به منطقه اقلیمی جدید برای احداث مزرعه جدید، نیاز به زمان دارد تا خود را با اقلیم جدید وفق داده و به آن اقلیم به اصطلاح عادت کند. برای کاهش تنش در پیاز زعفران در خرید پیاز زعفران باید دقت کرد و سعی کنید از اقلیمی پیاز زعفران را تهیه کنید که به اقلیم مزرعه مورد نظر شما نزدیک و سازگار باشد تا پیازهای زعفران دچار تنش کمتری شوند.

شکل ظاهری پیاز زعفران:
پیاز زعفران کروی شکل بوده و به قطر ۳ تا ۵ سانتی متر می باشد. پیاز زعفران دارای پوشال هایی به رنگ قهوه ای می باشد، پوشال های پیاز زعفران وظیفه حفاظت از پیاز زعفران در برابر سرما، گرما و تنش های ناشی از نوسانات دمائی هوا را به عهده دارند. تنش دمائی از تغییر اقلیم و جا به جایی پیاز زعفران حاصل می شود.
اهمیت وزن و رطوبت در پیاز زعفران:
پیازهای زعفران از وزن ۸ تا ۱۰ گرم مناسب کشت زعفران می باشند و حتما باید به روش خک کنِ خارج شده باشند(قبل از خروج مزرعه آبیاری نشده باشد).
پیازهای زعفران مناسب برای کشت گلخانه ای زعفران با وزنی معادل ۱۲ تا ۲۰ گرم را دارا هستند. نکته مهم دیگر در انتخاب پیاز زعفران گلخانه ای میزان درصد رطوبت پیاز ها هستند، هر چه پیازهای زعفران درشت تر باشد از درصد رطوبت بیشتری برخوردار هستند.
پیاز زعفران گیاه نیمه گرمسیری است. زعفران برعکس اغلب گیاهان در فصل بهار و تابستان در خواب قرار دارد. در فصل پاییز و زمستان رشد و نمو پیاز زعفران آغاز می شود، به همین دلیل پیاز زعفران در مناطق سردسیر عملکرد و بازدهی بالایی دارد.
پیاز زعفران یک مرتبه کاشت میشود و تا 7 سال با نگهداری حداقل، بازدهی و تکثیر خواهد داشت. پیاز زعفران از خانواده زنبقیان است. پیاز زعفران عقیم است و برای تکثیر به آمیزش احتیاج ندارد. نحوه تکثیر این پیاز با رسیدگی مناسب و رساندن عناصر ریزمغذی ممکن خواهد بود.

درآمد کشت زعفران


برای خریدپیاز زعفران باید به موارد زیر دقت کنید:
ویژگی پیاز زعفران سالم:
– مورد تایید سازمان حفظ نباتات باشد.
– کمترین میزان کنه را دارا باشد(2درصد وجود کنه طبیعی است).
– میزان خاک 10 تا 15 درصد(وجود خاک در حمل پیاز زعفران الزامی است).
– میزان رطوبت بیش از 15 درصد نباشد(بسیاری از سودجویان برای افزایش وزن پیاز زعفران قبل از خروج پیاز از زمین اقدام به آبیاری میکنند).
– پیاز انباری خرید نکنید(از کشاورزان پیاز تازه خرید کنید، دلالان برای کاهش قیمت و سود بیشتر در خرید پیاز زعفران در تناژ بالا پیاز را خرید میکنند و آنهارا انبار میکنند در 90 درصد مواقع پیازهای انبار شده دچار بیماری کرم ریشه و زوال هستند).
– بهترین پیاز را میتوان از مزارع 3 سال تهیه کرد.

جهت خرید پیاز زعفران مزرعه 3 سال و پیاز مورد تایید سازمان حفظ نباتات میتوانید از مزارع دهکده اقدام به تهیه پیاز زعفران کنید.

خرید پیاز زعفران

عارضه سفید شدن گلبرگ و کاسبرگ زعفران

نظر دهید

پاسخ دهید

دهکده موفقیت گشتا
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
باز کردن چت
واتس اَپ دهکده
میتونیم کمکتون کنیم؟