مقالات   >   ضد عفونی کردن پیاز زعفران چگونه است؟

ضد عفونی کردن پیاز زعفران چگونه است؟

قارچ کش زعفران

یکی از نکات ضروری پیش از کاشت زعفران اقدام به ضدعفونی کردن پیاز زعفران با کنه کش و قارچ کش می باشد. علت اصرار ما بر انجام اینکار پیش از کاشت این است که پیاز هایی که خریداری نموده اید بخش مهمی از سرمایه کسب و کار زعفران و همینطور بخش بزرگی از ثروت این شغل است. اگر مرحله ضدعفونی پیاز زعفران به درستی انجام ندهید ریسک بزرگی را در شروع کشت متحمل شده اید.

مبارزه با کنه پیاز زعفران

کنه پیاز زعفران

کنه پیاز زعفران عمده ترین و شایع ترین بیماری پیاز است. کنه ها جانداران بسیار کوچک بیضی‌ شکل هستند، رنگ آنها تیره و دارای پاهای کوتاه پرز‌داری هستند.

کنه پیاز با حمله به بنه و استفاده از ذخایر غذایی پیاز باعث ایجاد لکه‌های سیاه سپس پوسیدگی و لهیدگی در بنه میشوند و درنتیجه ی ضعیف شدن پیاز، کاهش محصول اتفاق می افتد. فعالیت و زندگی این موجود مثل سایر عوامل مخرب دیگه به وجود چندتا عامل در کنار هم وابسته است.

کنه ها برای فعالیت و زندگی سه اصل رطوبت، دما و تغذیه را در کنار یکدیگر احتاج دارند. اگر یکی از این سه عامل وجود نداشته باشه شرایط زندگی، رشد و زادو ولد برای کنه ها وجود ندارد  وفعالیت گسترده ای نمیتواند داشته باشد. به طور میانگین هر کنه بیش از 500 تخم‌ می گذارد که در صورت عدم مبارزه تکثیر آنها خیلی سریع اتفاق می افتد و در طول یک دوره زندگی تمام مزرعه رو آلوده میکنند.

قارچ پیاز زعفران

قارچ پیاز زعفران از آسیب هایی که در بنه زعفران ایجاد شده وارد می شوند و باعث پوسیده شدن پیاز از داخل خواهند شد. این قارچ با زرد شدن برگ های زعفران نیز قابل تشخیص است.

کنه و قارچ پیاز زعفران  چگونه ایجاد می شود؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم سه عامل رطوبت، دما و تغذیه موجب بروز قارچ و کنه خواهد شد. از این سه عامل رطوبت و تا حدودی دما تحت کنترل ما است. مهم ترین فصل در کنترل کنه و قارچ فصل تابستان می باشد که دو عامل دما و تغذیه برای عوامل بیمری زا فراهم است.

در فصل تابستون از این سه فاکتور، فقط رطوبت در اطراف بنه زعفرون وجود ندارد، به همین دلیل مهم‌ترین عامل در محدودکردن زندگی کنه تو فصل تابستون کنترل رطوبت می باشد. به همین دلیل در زمان بررسی ویژگی زمین مناسب کشت زعفران، فاکتورهایی مثل نزدیک نبودن رودخانه و شالیزار در کنار زمین را باید در نظر بگیریم.

با آبیاری تابستانه زعفران آن هم  بدون تدابیر لازم رطوبت را در کنار دو فاکتور دیگه یعنی تغذیه که خود بنه زعفران هست و دمای بالا قرار میدیم و مثلث فعالیت کنه تشکیل داده میشود.

ضد عفونی پیاز زعفران پیش از کاشت چگونه انجام می شود؟

پیش از شروع کاشت بعد از آنکه نقره کردن پیاز ها به اتمام رسید در یک مخزن محلول قارچ کش پیاز زعفران کاربندازیوم و سم کنه پیاز زعفران پروپارژیت را طبق غلظت نوشته شده بر روی بسته بندی با آب تمیز رقیق کنید.

سپس پیازها را در سبد های میوه چیده و به مدت 30 تا 60 ثانیه در این محلول نگه دارید سپس سبد را بیرون آورده و اجازه دهید آب اضافی آن خارج شود. با گذراندن همین مرحله ساده تا حدود بسیار زیادی از ایجاد کنه و قارچ پیاز زعفران جلوگیری می کنید.

اگه مجبور به انجام آبیاری تابستانه شدیم چه جوری مانع ایجاد قارچ و کنه شویم؟

همیشه با وجود کنه ها و فعالیتشون بیماری ها قارچی هم بوجود می آیند. پیاز های آسیب دیده توسط کنه که صدمه فیزیکی دیدند؛ محل مناسبی برای ورود باکتری های بیماری زا می باشند و خیلی زود آلودگی باکتریایی رو جذب میکنند و دچار بیماری های قارچی میشوند.

قارچ با ایجاد لکه های سیاه روی بنه خودش را نمایان میکند. اگر بیماری شدت پیدا کند بنه های زعفران دچار له شدگی میشوند.  

ضد عفونی کردن پیاز زعفران

نحوه تشخیص کنه و قارچ پیاز زعفران

برگ‌ بنه های آلوده به کنه و قارچ کوتاه ‌تر و نازک ‌تر است و زودتر از زمان معمول زرد میشوند. پیاز های آلوده به کنه و قارچ، گل میدهند اما گل‌هایی که از پیاز آلوده شکوفا میشوند کوچک هستند و این گل ها دارای کلاله‌های ضعیف یا فاقد کلاله ‌اند.

روش‌های پیشگیری از قارچ و کنه زعفران

1. عمق کاشت بسته به بافت خاک حداقل 25-20 سانتی‌متر باشد.

2. عملیات ضد عفونی  با کنه‌ کش و قارچ‌ کش پیاز زعفران باید قبل از کاشت انجام شود.

3. پیاز های زعفران را از مرجع معتبری تهیه کنید و در هنگام خرید توجه کنید تا اشتباها پیاز بیمار نخرید.

4. عمر بهره‌ برداری از مزرعه را به 6 سال کاهش دهید.

5. هر دو سال یک ‌مرتبه خاک زراعی سبک به ارتفاع 1-2 سانتی‌متر به همراه کود به زمین اضافه کنید تا عمق پیازها ثابت بماند.

6. تغذیه مزرعه طبق برنامه مشخص و نیاز مزرعه انجام شود.

استفاده از قارچ کش پیاز زعفران

راه های مقابله با کنه و قارچ در مزرعه زعفران

برای مقابله با کنه و بیماری های قارچی باید در سریع ترین زمان ممکن اقدام نمود. به طور کلی دو کار برای مقابله با کنه و قارچ بادی انجام شود :

1.استفاده از کنه و قارچ  کش پیاز زعفران در زمان های آبیاری یکی از راه های مقابله است. استفاده از سموم کنه کش زعفران از پیشروی جلوگیری میکنه اما راه درمان نیست. بنه با جذب سموم محصول ارگانیک تولید نمیکند و این مسئله میتواند در آینده محصول و قیمت محصول تاثیر گذار باشد.

2. تقویت پیاز ها و افزایش مقاومت آنها در برابر این آسیب ها بهترین راه پیش رو  می باشد. بنه هایی که به خوبی تغذیه شوند مقاومت بالایی در برابر بیماری دارند و میتوانند تا لحظه تکثیر در برابر بیماری ها دوام بیاورند.

 نکته مثبتی که لازم است به آن اشاره و دقت کنیم!

این موضوع است که راه تکثیر پیاز از طریق تقسیم می باشد یعنی در هر سال یک پیاز مادری به دو تا چند پیاز دختری تقسیم می شود. بنابراین و بر طبق گفته های بالا در صورتی که پیاز مادری به خوبی تغذیه و رسیدگی شود بیماری های پیاز مادری به پیاز دختر منتقل نمی شوند و به اصطلاح بیماری در آنها موروثی نیست.

    دیدگاه های شما

  1. profile avatar عبدالله گفت:

    سلام‌پارسال پیازهای زعفرون ما قارچ داشت از قارچ کش مانکوزب استفاده کردم! امسال دیگه اون قارچ کش رو نزنم؟! به روش گلخانه ای زعفران کشت کردم.

  2. profile avatar يدالله گفت:

    سلام قارچ کش خوب برای پیاززعفران هر سال باید بزنم؟