۰۹۳۰۲۹۹۹۷۶۸-٠٢٦٩١٣٠١٣٥٠دهکده موفقیت گشتا

بهترین روش برای نگهداری زعفران کدام است؟

یکی از سؤالاتی که ممکن است برای شما هم پیش‌آمده باشد چه تولیدکننده باشید و چه مصرف‌کننده خانگی این است که؛ بهترین روش برای نگهداری زعفران که عطر و طعمش را تا مدت طولانی حفظ کند چه روشی است؟ یا گاهی بعضی‌ها می‌پرسند زعفران را تا چه مدت میشود نگه داشت؟ توی این مقاله جواب این سؤالات را برای شما آماده کردیم؟

نکات ضروری برای نگهداری زعفران

  • رطوبت محیط از ۴۰ درصد پایین‌تر باشد
  • نور خورشید به زعفران نخورد
  • دما پایین‌تر از ۲۰ درجه باشد
  • گردوخاک در محل نگهداری وجود نداشته باشد
  • در مجاورت هوای آزاد نباشد

نگهداری زعفران در منزل( زعفران فله یا خشک شده)

زعفران گیاه با ارزشی است و برای اینکه این ارزش را حفظ کنید لازم است از روش نگهداری مناسب استفاده کنید.

اگر شما از جمله افرادی هستید که مایل اند زعفران را به‌صورت تر یا زعفران فله خریداری کنند و خودشان فرایند فرآوری را انجام دهند، برای نگهداری زعفران فله شما یک مرحله بیشتر از کسانی که زعفران بسته بندی شده و خشک شده می‌خرند کار دارید.

در ابتدای امر زعفران‌های تر یا فله را فرآوری کرده و بعد از آن باید زعفران های فله را خشک کنید. ما در دهکده موفقیت مقاله جامع در مورد روش‌های خشک‌کردن زعفران و انواع زعفران داریم از آن برای پیداکردن بهترین روش خشک‌کردن استفاده کنید.

بعد از خشک‌کردن زعفران یا اگر زعفران بسته بندی شده می خرید، می‌توانید به‌صورت کامل رشته‌های زعفران را نگه دارید یا آنها را پودر کنید. برای سابیدن و پودر کردن زعفران می‌توانید آن را با انواع زعفران ساب ها و هاون‌های مرمر بسابید.

بعد از خشک‌کردن زعفران باید قلم‌های زعفران را در ظرف مناسب بریزید. ظرف مناسب برای نگهداری زعفران که مدت طولانی کیفیت زعفران را نگه دارد و از شکستن آن جلوگیری کند عموماً ظروف فلزی و شیشه‌ای می‌باشند. توصیه ما این است که به هیچ عنوان از پلاستیک استفاده نکنید زیرا پلاستیک به مرور زمان مواد خود را وارد زعفران کرده و از عطر و طعم زعفران می‌کاهد. ظروف شیشه‌ای و فلزی برای نگهداری زعفران بهتر عمل می‌کنند. در مقایسه با ظرف شیشه‌ای و ظرف فلزی، ظروف فلزی بهترند زیرا مانع از برخورد نور خورشید به کلاله زعفران می‌شوند. اما اگر از ظروف شیشه‌ای استفاده می‌کنید حتماً آن را دور از نور خورشید قرار دهید یا دور آن را با فویل بپوشانید.

نکته‌ای که حتماً باید برای ظرف در نظر بگیریم این است که در ظرف به خوبی بسته شود و اجازه ورود هوا را به آن ندهد.

نگهداری زعفران به‌صورت قلم باعث می‌شود زعفران به‌مرور عطر و طعم خودش را از دست دهد.

نگهداری زعفران پودر شده

اگر می‌خواهید زعفران را به‌صورت سابیده شده نگه دارید، برای سابیدن زعفران می‌توانید از هاون یا دستگاه‌های زعفران ساب استفاده کنید. در گذشته از قند برای سابیدن زعفران استفاده می‌کردند اما توجه کنید که وجود قند باعث کاهش رنگ‌دهی زعفران می‌شود. از طرفی هاون‌های فلزی باعث سوختن کلاله ی زعفران می‌شوند پس بهتر از هاون‌های مرمر یا زعفران ساب های چوبی استفاده کنید.

بعد از سابیدن زعفران، کاغذی را به صورت مخروطی درآورده و با آن زعفران‌ها را در ظروفی که میخواهید نگهداری کنید بریزید.

 ظرفی که برای نگهداری در نظر می‌گیرید باید کوچک باشد تا در خودش کمترین هوا را داشته باشد. اما بهترین کار این است که زعفران را دم‌کرده سپس آن را الک کنید و زعفران آب شده را درون قالب‌های یخ کوچک ریخته و در فریز نگهداری کنید و برای هر استفاده یک‌تکه از آن را برداشته اجازه دهید آب شود و مورد استفاده قرار دهید.

نکته! زعفران را چه به صورت قلم و چه به صورت دم شده در یخچال نگه داری نکنید. مدت نگهداری زعفران در یخچال نباید بیش از ۲ هفته شود. زعفرانی که در یخچال نگه‌داشته می‌شود با قرارگرفتن در دمای محیط رطوبت جذب می‌کند و با برگرداندن ظرف زعفران به یخچال باعث کپک زدن و ازبین‌رفتن زعفران می‌شود.

مکان مناسب برای نگهداری زعفران

مکانی که زعفران را در آنجا نگه‌داری می‌کنید باید دور از نور خورشید، خنک و عاری از رطوبت باشد. عموماً افراد زعفران را در کابینت نگه‌داری می‌کنند. در نگهداری زعفران در کابینت توجه کنید که کابینت نزدیک گاز نباشد.

نگهداری زعفران در کابینت برای مناطقی که خیلی گرم و کویری هستند یا در نواحی مرطوب شمالی و جنوبی کشور مناسب نیست.

در کویر و مناطق گرم و در مناطق مرطوب بهتر است ظرف زعفران را با نایلون پلاستیکی پیچیده و در یخچال قرار دهید و هر دفعه به‌اندازه نیاز زعفران را بردارید و سریعاً ظرف را به یخچال برگردانید.

روش نگهداری زعفران برای تولیدکنندگان

حتماً زعفران را به‌خوبی خشک کنید، زیرا خشک نشدن زعفران‌ها باعث باقی‌ماندن رطوبت در کلاله می‌شود و این رطوبت کلاله را به عنوان منبع مناسبی برای قارچ‌ها و میکروب‌ها به وجود می‌آورد. زعفران ها را به خوبی خشک کنید سپس اقدام به بسته بندی آنها نمایید.

اگر تولیدکننده هستید دقت کنید که قفسه‌هایی که برای انباری زعفران انتخاب می‌کنید، تمیز باشد و فشاری به زعفران وارد نکند تا باعث خرد شدن آنها شود. همچنینی انباری که انتخاب می‌کنید باید کاملا تمیز، به دور از گردوغبار و نور خورشید باشد و حتماً از تجهیزات کنترل دما استفاده کنید. اگر رطوبت منطقه بالا است از دستگاه رطوبت‌گیر استفاده کنید.

دقت کنید که زعفران‌هایی که شما بسته‌بندی کرده‌اید و از طرف شما به دست مشتری می رسد اعتبار برند شما می باشد. اگر زعفران با کیفیتی به دست مشتری نرسد با تعداد زیادی شکایت مواجه خواهید شد و باغ کاهش قیمت محصول شما خواهد شد.

تاریخ انقضای زعفران چه مدت است؟

زعفران عموماً تا حدود دو سال با کیفیت باقی می ماند. اگر در شرایط مطلوب نگه‌داری شود ممکن است تا ۳ سال نیز بشود از آن استفاده کرد اما بعد از سه سال به دلیل تبخیر رطوبت درون زعفران مواد باارزش آن نیز تبخیر شده و عملاً زعفران هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.

تفاوت زعفران کهنه با تازه

زعفران کهنه رنگ ظاهری تیره‌تری دارد و شفافیت و تازگی زعفران را ندارد

زعفران کهنه سخت‌تر از زعفران تازه آسیاب و ساییده می‌شود

زعفران کهنه مدت زیادی طول می کشد تا بتواند رنگ خود را آزاد کند

از کجا بفهمم زعفرانم تازه است؟

مقداری از زعفران را در دستتان له کنیدو عطر و طعم آن را بچشید اگر طعم شاخص زعفران و عطر زعفران را داشت یعنی زعفران شما تازه است.

شما از چه روشی برای نگه داری زعفرانتون استفاده می کنین؟ باهامون به اشتراک بگذارین

نظر دهید

پاسخ دهید

دهکده موفقیت گشتا
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
باز کردن چت
واتس اَپ دهکده
میتونیم کمکتون کنیم؟