۰۹۳۰۲۹۹۹۷۶۸-٠٢٦٩١٣٠١٣٥٠دهکده موفقیت گشتا

زردی زعفران(پرچم زعفران)

برای آشنایی با پرچم زعفران باید بدونیم که گل زعفران از سه بخش تشکیل شده. گلبرگ های زعفران که رنگشون بنفشه و در بخش بیرونی هستن. در بخش درونی کلاله وجود داره که رنگش سرخه، کلاله خود زعفران هست. بخش سوم که درکنار کلاله قرار داره و زرد رنگه رو پرچم میگن. در واقع گرده هایی که, گل زعفران  برای گرده افشانی استفاده میکنه  یا زنبور ازش برای گرده گیری بهره میبره ، درآن جمع شدن. سه پرچم در اجزای گل زعفران قرار داره.

9خاصیت پرچم زعفران

این بخش از زعفران مثل ریشه و خود زعفران خواص زیادی داره. همانطور که در آن دو کروسین وجود داره که یک آنتی اکسیدان معرکست. در پرچم زعفران مواد دیگری وجود داره که مثل یک آنتی اکسیدان برای بدن عمل می کنه و در درمان بسیاری از بیماری ها مفیده.

از خواص پرچم مواردیه که پایین شمرده شده :

  1. بهبود حافظه
  2. کنترل و تنظیم قند خون
  3. اختلالات و ضعف شبکیه چشم
  4. بهبود بیماری قلبی
  5. مسکن اعضای بدن
  6. درمان یرقان
  7. بهبود گردش خون
  8. محافظت از سلول های مغزی
  9. با خوردن پرچم زعفران، جریان گردش خون بدنتون افزایش پیدا میکنه.

اگر دوسدارین طعم زردی زعفران رو امتحان کنین می تونین از سایت ما برای خرید پرچم زعفران باکیفیت و مرغوب استفاده کنین.

کاربرد زردی زعفران ر و میدونی؟

پرچم زعفران هم برای مصارف خانگی خیلی پرکاربرده و هم توی صنعت دارویی و پزشکی کاربرد داره. برای مصارف خانگی می تونین زردی زعفران رو در خورشت ها, به عنوان زرد چوبه یا همراه با زرد چوبه, برای تولید بستنی زعفرانی, برای شیرینی پزی استفاده کنین.

برای تقویت موهاتون از پرچم زعفران استفاده کنین.

اگر برای موهاتون از حنا استفاده می کنین میتونید پرچم رو با حنا مخلوط کنین و از خواص پرچم زعفران برای موهاتون بهره ببرین.

پرچم زرد رنگ زعفران در صنعت دارو سازی برای ساخت دارو های ضد افسردگی استفاده میشه و در صنعت پزشکی هم برای تولید داروهای ضد سرطانی و ضد التهابی کاربرد داره.

در صنعت رنگرزی هم میتوان از پرچم زعفران استفاده کرد.

از پرچم زعفران نیز برای رنگ آمیزی نخ در قالی بافی یا ساخت و رنگ آمیزی صنایع دستی و وسایل تزئینی و سوغاتی استفاده می شه و به عنوان یک رنگ با دوام برای نقاشی ها ازش استفاده می کنن. و باید بهتون بگم که نقاشی ها یا نایع دستی که با پرچم زعفران رنگ میشن هم بسیار گران هستن.

آیا پرچم زعفران میتونه مضر باشه؟

 هشداری که باید بهتون بدیم اینه که پرچم زعفران برای کسایی که آلرژی یا حساسیت دارن مخصوصا به گرده ها مضر هست و نباید از آن استفاده کنن.

شما تا حالا از بخش زرد رنگ زعفران استفاده کردید نظرتون چی بوده؟

نظر دهید

پاسخ دهید

دهکده موفقیت گشتا
Logo
بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
باز کردن چت
واتس اَپ دهکده
میتونیم کمکتون کنیم؟